Autodráha

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Autodráha

Příspěvek od fulda »

Ahoj,

že se tak ptám, nemá tu někdo digitální autodráhu používající systém SSD ???
(Scalextric) (Scalextric Digital Control)
Docela mne to zaujalo a tak bych se o tom chtěl něco dozvědět.

Díky
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Autodráha

Příspěvek od jrt »

O tomhle nevím zhola nic, ale když jsem se snažil něco se dozvědět, narazil jsem na zajímavý dokument o dráhových autíčkách, kde se píše i něco o jejich digitálním řízení.
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Autodráha

Příspěvek od fulda »

Děkuji za snahu, to já mám myslím o trochu víc informací než je v té práci popsáno.
Hezké je porovnat tu práci s wikinou. Ale třeba to je proto, že to ten student napsal do té wiki a ne naopak.
Pochopitelně ten dokument přehlíží ta nejdůležitější měřítka pro autodráhy a to je měřítko H0 a N.

A teď k věci - SSD je digitál odvozený od vláčkového digitálu, který přenáší informace a napájení "v kolejích". Je tam zajímavé řešení "detekce a identifikace autíčka na trati". Autíčko je schopné měnit dráhu (využívat výhybky), takže třeba počítání kol musí identifikovat autíčko v libovolné dráze, aby přičetlo čas tomu správnému. A to je právě to co jsem chtěl ověřit - jak moc je SSD systém přesný a spolehlivý.

Mimochodem, zajímavé jsou také DMX autodráhy.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Autodráha

Příspěvek od jrt »

Tak studuj, chlapče, studuj a v únoru nám o tom uděláš pěknou přednášku na Robodoupěti :D
Musím přiznat, že než jsi položil otázku, tak jsem netušil, že tohle vůbec existuje. Jo, člověk se pořád učí...
fulda píše:nejdůležitější ... měřítko ... N.
To už je posedlost. Co na to říká tvůj lékař? :D :D :D
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Autodráha

Příspěvek od fulda »

jrt píše:
fulda píše:nejdůležitější ... měřítko ... N.
To už je posedlost. Co na to říká tvůj lékař? :D :D :D
Jestli myslíš očního, tak s tím jsem se pohádal, když mi předepisoval druhé brejle na blízko a u toho prohlásil "Co se divíte ve vašem věku"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Autodráha

Příspěvek od fulda »

Jsem slyšel, že by zdejší osazenstvo mohl zajímat vytuněný ovladač z autodráhy.
O co jde - předělal jsem ovladač z autodráhy na ovládání vláčků. Pro upřesnění - vláčky se ovládají pomocí ovladačů zapojených do sítě RS-485 a předávají si celkem komplexní příkazy. Takže jsem do autodráhového ovladače nacpal solidnější trimr (příště kupovat trimr s dráhou jen 20mm), trochu jsem modernizoval tlačítko a nacpal jsem tam ještě procesor a max485. Aby se to nepletlo, tak jsem oba dva dal spolu do jedné patice.

Popis se snažím dopsat TADY, ale sem asi budou stačit obrázky:

Ovladač s novým trimrem a spínačem:
Obrázek

Včetně nové elektroniky:
Obrázek

Hotovo... (ten cinch obsahuje i wire eeprom, ta slouží k identifikaci mašiny, kterou chci ovládat)
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět