Typický pinout I2C konektoru?

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

Popravdě je to tak, že když jsem zjistil, jaký je v tom bordel, tak opravdu jediná (pro mne!) rozumná cesta je držet se standardu.

Mno ale stejně to ještě nechám maličko uzrát. Zatím koupím ten kablík a otestuji jeho mechanické vlastnosti (čti: jestli se mi na něj bude dobře krimpovat :)).
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od gilhad »

Me nejak vyslo GND-VCC-SCK-SDA, protoze se to snadno naroutovalo na jedne desce a uz jsem to tak nechal a prehazuju to jen u cizich zarizeni, ktere jsou stejne kazde jine a musi se k nim cist manual.

po nejakem nahodnem kusu dratu mi to chodi spolehlive na dvoumetrove vzdalenosti, jak bylo videt, kdyz jsem pri sve prezentaci takovou ksandu pripojil ke klavesnici, nejak nachmoucal na stole a drandil si s tim vesele s robotkem (ZUMO).

Nerikam, ze je to nasledovanihodny priklad, ale ze ono to nejak (celkem dobre) funguje i hodne mimo firemni specifikace.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

Nekaž mi to :-)

Jj je to až překvapivé, co to snese, ale pořád si připomínám, že to je spíš záležitost štěstí než čehokoliv jiného ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Pirx »

pgerla píše: 04 pro 2017, 11:04
Pirx píše: 04 pro 2017, 10:33 dulezite (kompas) a nepodstatne (sonary).
OT: kolikrát za vteřinu čtete Kompas a kolikrat vzdálenost ze sonaru (jednoho/všech).
Pouzity kompas neni z nejrychlejsich (pokud si vzpominam, tak 6 ms dle datasheetu). Proto cela AHRS smycka pracuje na 100 Hz, kde se precte po jednom hardwarovem I2C akcelerometr a gyro, po druhem hardwarovem I2C se precte zmineny magnetometr, provede se fuze senzoru, ulozi vysledek a pri dalsim preruseni dalsi kolo.
Na sonary se dotazuji z hlavni smycky pres priznak, ktery casovaci rutina nahodi kazdych 100 ms, takze 10Hz plus minus rezie smycky. Zde neni kriticky presny cas, protoze sonary jsou pouzivany pouze jako virtualni narazniky.
Soldering fumes make you stronger!
Tomsej
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2016, 13:18

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Tomsej »

Když tu tak rozebíráte to I2C. Máte někdo praktické zkušenosti s aktivní terminací?
https://wiki.mcselec.com/bavr/Using_the_I2C_protocol
Obrázek
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

Nemám, při zkoumání jsem na to taky narazil a zajímalo by mne to minimálně ze studijních důvodů ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od DavidO »

Vzhledem k tomu, že chceš tahat kilometry drátů skrznaskrz robota a to ještě ve Vánoční topologii, tak není nic jednoduššího, než se na osciloskopu podívat, co tam leze s obyč pull-upama a po připojení tady tohohle.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

Však neboj, už je na cestě taky malý logický analyzátor, až v těch drátech bude strašit :-)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od DavidO »

LA samotný ti toho moc říct nemusí, protože obvykle ukazuje jen 0-1 a když to někde zlobí, tak protože ty úrovně vyhodnocuje někdo jiný, nemusíš vidět problém (a možná i naopak, můžeš vidět na LA blbosti i když to reálně funguje). Na osciloskopu uvidíš doby i tvar, jak to tam leze a co se děje na hranách. A když to je osciloskop s LA, tak tím líp.

Samozřejmě, jako obvykle - na Robodoupěti může být osciloskop (s LA a i2c dekodérem) ...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

Možná tě překvapím, ale schválně jsem psal, že "taky" ;) Malý jednoduchý osciloskop mám a dokonce si ještě ze školy pamatuju, jak se to používá :)

Jinak pokud by to někoho zajímalo, mám na cestě čínský klon kompatibilní s https://www.saleae.com/

Mno a když nic z toho nezabere, tak to přitáhnu na RoboDoupě, to je jasné, ať si s tím taky láme hlavu někdo jiný ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět