USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Příspěvek od Dex »

gilhad píše: 08 říj 2017, 15:06 Takze jsem spis chtel udelat neco obecnejsiho, co mi umozni si to namixovat jak potrebuju sam, aniz by system neco vedel.

Navic to samozrejme pouzivam na Linuxu, ten UCR na prvni pohled vypada, ze je pro Windows

[FLAME] Linux patří na server (nebo do robota), ne na desktop [/FLAME]:lol:


Tak UCR určitě fungovat nebude, je potřeba najít něco jiného, podobného. Možná bude k dispozici i nějaký vhodný démon.

Ještě jsem o tom přemýšlel a v podstatě jsem došel k tomu, že žádnou hw platformu, která by zvládla najednou jak "číst" 2x USB Host tak "vytvářet" 1x USB HID neznám. Určitě nějaká cesta bude, ale bude to spousta SPOUSTA práce...

Proto - pokud cesta není cíl - doporučuji jít cestou přemapování v OS.

EDIT: k TURBO joysticku - prodávají ho i v takové pěkné sadičce http://www.thrustmaster.com/products/hotas-warthog ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Příspěvek od gilhad »

[FLAME] Linux patří na server (nebo do robota), ne na desktop [/FLAME]
[LAME]Mě se to netýká, já ho mám na notebooku[/LAME]

Pokud je to takovy problem, tak premyslim nad pouziti hrube sily: RPi - GPI - Arduino mikro - LUFA

Druha moznost je, ze znasilnim jednu starou PS/2 klavesnici a budu si sam cist radky/sloupce a delat z toho USB a treba se obejdu bez potreby odchytavat a mixovat udalosti.

[ANTIFLAME]A nebo si "proste" do te hry pripisu podporu druheho joystiku a vicero klaves, jen nevim, jestli to bude snazsi cesta a jestli se mi bude chtit udrzovat vlastni branch pokud o to autori nebudou mit zajem, ME to platforma umoznuje :)[/ANTIFLAME]
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Příspěvek od Dex »

U té varianty s RPi bych se trochu bál, jestli ta sestava bude dostatečně "realtime".

Jinak PS/2 klávesnici není nutno kuchat, ta se dá číst pomocí Arduina/PICAXE docela pohodlně.

A proč nevyhovuje "remapovací varianta"? Určitě to už někdo dělal, takže to nemusí být až tak pracné.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Příspěvek od fulda »

Dex píše: 08 říj 2017, 20:05 A proč nevyhovuje "remapovací varianta"? Určitě to už někdo dělal, takže to nemusí být až tak pracné.
A nebo využij výhodu "open source" a místo do arduina napiš ten remap do ovladače pro usb_joystick??
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Příspěvek od Dex »

Upravit ovladač je taky dobrý nápad! ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Howky
Příspěvky: 56
Registrován: 07 dub 2016, 15:41

Re: USB Host (a USB multi-device) / USB hub - jak vytvorit

Příspěvek od Howky »

Já používám Pokeys ale tohle asi nehledáš co :D

https://www.poscope.com/product/pokeys57u/
Odpovědět