Jaký kompas?

DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od DavidO »

Mám GY-271 s HMC5883L, jestli to chceš vyzkoušet. Komunikace přes I2C.
I kdyby se už nedělaly, Alík jich má ještě zásobu :)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od Dex »

Díky za nabídku, ale taky mám doma někde jeden, jenomže se skrývá ve stínech. Jakmile objednám jiný, okamžitě ho najdu ;)

Pročetl jsem věci k HMC5983 a vypadá dobře.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od pgerla »

Klasické magnetické kompasy se střelkou mají v tištěném návodu. "Nepoužívat v blízkosti kovových předmětů a drátů vysokého napětí" Tuším stožáry ruší i 100m daleko. Má něco takového i digitální kompas ;) Rušení bude chytat i lépe a na nějaké soutěži kdy mu jiskří soupeř svými motory ...

Horší či lepší digi kompas je v takovém případě zmatený jak sáňky vlétě.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od Dex »

Jasně že to není dokonalé, ale vítězové na posledním Robotickém dni ho používali jako hlavní senzor pro orientaci docela úspěšně ;)

Čas je, takže vyzkouším a uvidím.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Vladimir66
Příspěvky: 383
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od Vladimir66 »

Kdyz je hriste 1,8m x 1,8m , tak ani odchylka nekolika stupnu nezpusobi zasadni problem.
a po vyjeti z hriste - otoceni a vjeti na hriste se da snadno korigovat pozice robota diky caram na hristi.
pokud neni 15-20cm okolo kompasu nic feromagnetickeho, tak kompas funguje v pohode.
(proto jsem modul kompasu prilepil do PET vicka. a to jsem k plastove tycce prisrouboval plastovym sroubkem.)
-V66
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od pgerla »

Vladimir66 píše: 03 říj 2017, 00:26 pokud neni 15-20cm okolo kompasu nic feromagnetickeho, tak kompas funguje v pohode.
dík za radu
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jaký kompas?

Příspěvek od Dex »

Dovolím si po letech vytáhnout na světlo tohle staré vlákno (ano, toto je jeden z těch mála případů, kdy to dává smysl víc, než zakládat vlákno nové).

Je po těch cca 5 letech v této oblasti nějaký posun? Narazil jsem na oslavné ódy na MLX90393, tak třeba máte někdo nějaké osobní zkušenosti, které můžete sdílet ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět