GPS příjímač NL-208P

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2013, 12:53

GPS příjímač NL-208P

Příspěvek od Sam »

Ahoj všichni.
Náhodou mi "cvrnknul do nosu" přijímač GPS. Prošel jsem zběžně internet, ale většinou se tam k němu vyjadřují motoristé.
Nemáte někdo "robotickou" Zkušenost s tímto přijímačem.
Díky mooc.
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: GPS příjímač NL-208P

Příspěvek od hubacekp »

Asi to bude méně přesná GPS, ale zkuste ji rozebrat a podívat se jaký čip GPS uvnitř je. Když to nerozbijete, můžete pak k tomu někde najít datasheet.
Nicméně u GPS z roku kolem 2006 bych určitě nepočítal s častějším refreshem polohy než 1s.
Uživatelský avatar
Rosparovac
Příspěvky: 26
Registrován: 30 dub 2014, 19:17

Re: GPS příjímač NL-208P

Příspěvek od Rosparovac »

Sam píše:Ahoj všichni.
Náhodou mi "cvrnknul do nosu" přijímač GPS. Prošel jsem zběžně internet, ale většinou se tam k němu vyjadřují motoristé.
Nemáte někdo "robotickou" Zkušenost s tímto přijímačem.
Díky mooc.
Kluci se to snažili imlementovat do autonomní sekačky na trávu, bohužel jsou tu dva problémy:
  • 1. Při nízkých rychlostech se poloha !vůbec! neaktualizovala.
    2. Přesnost byla i pro sekačku s plánovaným rozměrem snad 1m × 1m přímo úděsná. Což je vlastnost GPS obecně a z mých mimorobotických zkušeností taky dost záleží na okolí. Když například sedím v tramvaji nalevo a mám spuštěnou mapu, moje gps pozice je minimálně cca 5m nalevo od mé pozice. (Že by stínění střechy tramvaje?) Jedním dechem dodávám, že například na android existují applikace na průměrování dat, kde se dostaneš na desetiny metru !spolehlivých! dat, což by asi pro zkušeného programátora nemusel být problém vytvořit ji v nějakém nižším jazyce srozumitelném pro robota.
Náš tým RTOstrava
"Nikdy se nehádejte s blbcem, protože se tím snížíte na jeho úroveň a tam Vás ubije svými zkušenostmi..."
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2013, 12:53

Re: GPS příjímač NL-208P

Příspěvek od Sam »

Díky, už jsem něco nastudoval. Má to výstup zpracovatelný mikrokontrolérem.
Přesnost je opravdu hrozná (5m) a citlivost mizerná...
Ale řekl bych, že pro první seznámení s GPS daty to bude mým svěřencům stačit.
"Robotem rovně" s tímto přijímačem asi nepojedeme... :P
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: GPS příjímač NL-208P

Příspěvek od Dex »

Jen dodám, že v GPS čipech se udál opravdu úžasný pokrok. Pořád to má svoje mouchy, ale i to co je dnes v levných mobilech už je slušné.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět