Krokové motory, Pololu A4988- pomoc

BeastDemon
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2015, 12:36

Re: Krokové motory, Pololu A4988- pomoc

Příspěvek od BeastDemon »

Tady dávám pro představu, co to dělá :( Na videu už je ale extrém, možná to bude tím, že jsem dal jen 7ms pulzy. Když mám 10ms, tak se to točí ten velký talíř. A zajímalo by mě ještě proč ten druhý motor ke konci začal vynechávat.
https://www.youtube.com/watch?v=HpzdYZe ... e=youtu.be
BeastDemon
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2015, 12:36

Re: Krokové motory, Pololu A4988- pomoc

Příspěvek od BeastDemon »

Když ale odpojím pin1 od napětí, ten motor se bude pak otáčet, když nebude mít napájení? Co se DIR týče, předtím jsem ho měl myslím v 5V. Teď to mám zapojené do PIC a ošetřené v C, že po zmáčknutí tlačítka P se točí doprava, po zmáčknutí tlačítka L se točí doleva (je seplá brána 5V/brána je vypnutá)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Krokové motory, Pololu A4988- pomoc

Příspěvek od jrt »

Když ale odpojím pin1 od napětí, ten motor se bude pak otáčet, když nebude mít napájení?
Motor je přece napájen tím A4988... Podíval ses vůbec do toho odkazovaného katalogového listu? Možná by to chtělo si přečíst nějakou příručku abys pochopil, jak vlastně takový krokový motor funguje.
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Krokové motory, Pololu A4988- pomoc

Příspěvek od jrt »

... je seplá brána 5V/brána je vypnutá...
Je na tom pinu log.1 / log. 0, nebo log.1 / vysoká impedance?
jrt
BeastDemon
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2015, 12:36

Re: Krokové motory, Pololu A4988- pomoc

Příspěvek od BeastDemon »

Motorky jedou a celkem si myslím, že i slušně bez nějakých vibrací a velkého hluku. Důvodem všech problémů bylo nastavení potenciometru na A4988. Jeden motor potřeboval ubrat, druhý zase přidat. Zatím to tedy jede. Ještě zprovoznit třetí motor, který je ale odlišný, ten má zase piny viz obr. Tak se uvidí. Musím s tím pohnout co nejdřív, pak totiž musím ještě udělat vizualizace v ControlWebu a rozhýbat to přes to :/
Přílohy
Výstřižek.PNG
Odpovědět