I2C controler pro 2 krokové motory

JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od JuraS. »

Zdravím,
pro balancujícího robota sháním controler pro řízení dvou krokových motorů komunikující po sběrnici I2C. Víte o nějakém takovém?
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od pgerla »

Nebude rychlejší řešení i2c LATCH + běžně dostupný driver krokových motorů třeba (SMBC10) ovladaný Step/Dir
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od JuraS. »

Vyřešeno. Koupil jsem cestou ebay CNC shield pro arduino UNO a 5 driverů. Ten shield má I2C výstup takže raspberry s ním bude umět komunikovat (jestli seženu nějaký manuál jen je ten shield udělaný a jaké jsou pro něj i2c příkyzy)
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od pgerla »

? nezpletl jste se? i2c má Arduino standartně, takže na 99,9% vámi hledané příkazy nenajdete. Budete si je muset napsat. I2c je v tomhle případě stejné jak jásat že má Arduino seriový port.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od JuraS. »

Vůbec ne. připojím to na arduino a propojím to na malinu cestou i2c ale když to bude fungovat tak řízení motorů nechám na arduinu ale kam jet prřebuji řídit malinou...o to mi šlo.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od Dex »

Trochu se v tom vašem povídání ztrácím, ale pokud vím, Raspberry Pi má na GPIO I2C, ovšem všechny piny má v 3 V úrovních. Bude tedy potřeba úrovně přizpůsobit.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od JuraS. »

nechci poučovat admina ale znáš tohle http://www.dx.com/p/iic-i2c-level-conve ... lue-197198 ????
Jinak v naší díře po meteoritu jsme ve všem co se jen koukám 1000 let za okolním světem...
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od Dex »

?? Říkám, že je potřeba přizpůsobit úrovně. Ano třeba tímto "udělátkem".
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od JuraS. »

A já ti říkám, že ho mám už půl roku a mám tak propojené arduino s malinou, komunikují spolu a zároveň mám připojené čidla. A jen tak pro srandu jsem nechal číst arduinem z GY-80 data a to samé z maliny a ono to funguje. Problém krytý byl že jsem potřeboval bylo najít řešení pro ovládání 2 krokových motorů po I2C. Pro malinu neřešitelný problém. když se něco sežene tak je to v USA a dodávají to jen do USA. a není to zrovna levné abych si koupil něco a pak zjistil, že je to k hownu. Jo a když už se něco najde tak je na jeden motor a má natvrdo nastavenu adresu. No a jak připojíš do sítě dva počítače když mají natvrdo stejné mac adresy a stejné ip adresy ???
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od pgerla »

Abych se vrátil k tomu, co asi ani admin nepochopil. Chcete řídit 2 krokové motory pomocí i2c.
Já tomu rozumím tak, že se po i2c pošle do driveru "Motor 1 - 100 kroku po směru hodinových ručiček".
Vy jste koupil CNC shield. Kde Arduino přes knihovnu pošle do motoru kterým směrem a kolik kroků se točit.

Kdyby jste koupil i2c LATCH
http://www.ges.cz/cz/hledat/?search=PCF8574A přibližně 80kč
a driver pro dva motory. Tak ho budete řídit malinou jen příkazy Motor 1 - jeden krok - směrem CW / CCW.

Teď když o tom uvažuju tak Arduino jako prostředník má jedinou výhodu, že můžete zadat počet kroků 1+x ...
při přímém řízení z RaspBerry přes i2c LATCH, můžete otočit jen o jeden krok.
Odpovědět