I2C controler pro 2 krokové motory

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1419
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od jrt » 10 úno 2015, 00:22

Já nevím, školy nemám, ale jste si jist, že I2C sběrnice je vhodná pro řízení krokových motorů, zvláště u balancujícího robota, kde se každá chyba projeví havárií?
Ona I2C sběrnice není zrovna odolná proto rušení. Ocituji úryvky z článku na HW serveru:

I²C bus je zkratka která vznikla z IIC bus, tedy Internal-Integrated-Circuit Bus. Jak již název napovídá, jedná se o interní datovou sběrnici sloužící pro komunikaci a přenos dat mezi jednotlivými integrovanými obvody většinou v rámci jednoho zařízení.
Především při vyšších přenosových rychlostech respektive hodinových frekvencích (400kHz a 1MHz) a delších vodičích SCL a SDA by mohlo při nesprávném návrhu plošného spoje nebo celé konstrukce docházet k rušení a chybám v přenosu ... Proto je vhodné aby byly vodiče SDA a SCL co nejkratší a aby se v jejich blízkosti nevyskytovaly výkonné nebo vysokofrekvenční obvody.

Věřte, že krokový motor je zdojem jak výkonového, tak vysokofrekvenčního rušení a kolegové robotici by vám asi mohli vylíčit nejeden horor, který si na vlastní kůži prožili při pokusu o implementaci téhle sběrnice do mobilních robotů.
A nejspíš je to i důvod, proč se moc driverů pro krokové motory s rozhraním I2C nevyrábí.
jrt
hobbyrobot.cz, profirobot.cz
edurobot.cz, robodoupe.cz

JuraS.
Příspěvky: 304
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od JuraS. » 10 úno 2015, 08:20

bezva a ten švábn je tak instantní, že to jen zapojím a bude to fungovat ? asi ne. nehledám řešení jak to zbastlit celé od začátku. chci se soustředit na to co to bude umět. zajímá mě především co zvládnu s opencv, malinou kamerou a shieldem. ten robot pod tím je jen prostředek jak dojet na dané místo..a když tam dojede taks e tam neklepat ze strany na stranu..jinak bych tam dal normální dc motory

pgerla
Příspěvky: 356
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: I2C controler pro 2 krokové motory

Příspěvek od pgerla » 10 úno 2015, 17:48

Instantní je polévka od číňana, nebo modul od číňana z Ebay. Ten šváb z GESu fungovat bude, jestli bude fungovat s OpenCV to už záleží na tom, jakými daty ho bude Raspberry krmit. S rušením na i2c zkušenosti nemám, snad to bude tím, že jediné co sem na i2c měl, byly hodiny RTC DS1307.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host