Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

jahudka
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2019, 02:42

Re: Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

Příspěvek od jahudka »

To u mojí ženy nebude úplně potřeba.. :-) díky za všechny podněty!
jahudka
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2019, 02:42

Re: Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

Příspěvek od jahudka »

Ještě otázka: moc se mi sice nedaří najít konkrétní specifikace různých stěračových motorků, ale z toho co se mi najít podařilo se zdá, že si většinou chtějí cucnout hoodně proudu na rozjezd - někde jsem našel i 27A stall current, počítám, že na rozjezd pod zátěží budou chtít skoro podobně - co mi ale není jasné, je jak dlouho může tahle proudová špička trvat. Uvažuju o tom, že bych to napájel nějakým ATX zdrojem, ty by pro normální chod měly mít proudu dostatek, ale nevím jak zvládnou právě tuhle špičku, protože nevím jak bude dlouhá.. máte někdo představu?
derak
Příspěvky: 19
Registrován: 09 dub 2018, 14:17

Re: Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

Příspěvek od derak »

Přesný čas neznám, ale ta špička bude dost dlouhá protože se motor musí nejprve mechanicky roztočit navíc zdroje z počítače tento typ zátěže zrovna nemilují a vypínají se.
Lepší bude průmyslový zdroj. Ten si navíc při stejných "papírových" parametrech zpravidla nechá mnohem více líbit.
jahudka
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2019, 02:42

Re: Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

Příspěvek od jahudka »

No a nestačilo by použít nějakej soft-start obvod? Našel jsem pár příkladů který vypadaj že to nemusí bejt úplně raketová věda.. Snažím se to celé udělat na co nejnižší rozpočet, sehnat starší ATX PSU půjde i zadarmo, průmyslovej zdroj by stál spoustu dalších $$$$..
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

Příspěvek od jova »

Ten zdroj budeš muset stejně upravit, tak mrkni sem: http://danyk.cz/at_atx.html máš tam popsanou úpravu aby zdroj při překročení max proudu nevypínal, ale pouze ten proud omezil. Pak tam můžeš připojit cokoliv.
jahudka
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2019, 02:42

Re: Zdvihací mechanismus se synchronním AC motorem

Příspěvek od jahudka »

wow, to vypadá hustě.. určitě to zvážím, ale asi jen tu úpravu regulace - zapínání hlavního zdroje pomocí Power on linky asi využiju - na 5V standby větev která běží vždy připojím raspi, kterým budu časem řídit víc věcí, takže nevadí že poběží pořád, a ta standby větev má podle ATX specifikace umět 2A, takže pro raspi bez periferií by to mělo být ok.. dík!
Odpovědět