laser sensor VL53L0X

Odpovědět
Vladimir66
Příspěvky: 383
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

laser sensor VL53L0X

Příspěvek od Vladimir66 »

Ahoj,

mate nekdo prakticke zkusenosti ?
vypada pekne - mrnavy a docela presny.

https://www.youtube.com/watch?v=7dJKJUmfQ1A
na Aliexpressu stoji mene nez 7USD

-V66
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: laser sensor VL53L0X

Příspěvek od Dex »

Ahoj,

mám doma dva kousky. Zatím jsem to testoval jen letmo, ale fungovalo to dobře.

Co je trochu nevýhoda, tak I2C adresa je napevno. Změnit se po zapnutí nějak dá, ale vydrží do resetu. Tedy aspoň tak jsem to pochopil.

Jeden senzor nebude problém, ale při použití dvou a více už to bude chtít trochu kreativity ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: laser sensor VL53L0X

Příspěvek od DavidO »

Dex píše: 21 srp 2017, 10:59 Ahoj,

mám doma dva kousky. Zatím jsem to testoval jen letmo, ale fungovalo to dobře.

Co je trochu nevýhoda, tak I2C adresa je napevno. Změnit se po zapnutí nějak dá, ale vydrží do resetu. Tedy aspoň tak jsem to pochopil.

Jeden senzor nebude problém, ale při použití dvou a více už to bude chtít trochu kreativity ;)
Bohužel jsi to pochopil dobře. Naštěstí vývojáři si taky všimli, že to není jen tak a vydali AN4846: Using multiple VL53L0X in a single design . V podstatě to je tak, že se všechny dají do resetu, postupně uvolňujou a tomu uvolněnému se změní adresa. Takže kromě i2c je navíc potřeba nějak jednotlivě ovládat ty resety (buď rovnou, to ale žere io piny, anebo přes io extender, to zas chce další součástky).
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: laser sensor VL53L0X

Příspěvek od Dex »

Případně by to také šlo vyřešit nějakým I2C MUXem.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět