RGB LED

Odpovědět
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

RGB LED

Příspěvek od GreatPsycho »

Ahoj, koupil jsem RGB LED která je určená pro PICAXE. Nevěděl jsem to, teď nevím jak ji ovládat. Zcela evidentně nemá klasické R+G+B+GND vývody. Je lehce mléčná a u sražené hrany má dva vývody delší. Má klasicky 4 vývody.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RGB LED

Příspěvek od kolbaba71 »

Na hlubší analýzu problému jsi napsal příliš málo informací co je to za led.
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: RGB LED

Příspěvek od tomasp »

Zkus ji vyfotit nebo ideálně dej odkaz na stránku, odkud jsi ji koupil.
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

Re: RGB LED

Příspěvek od GreatPsycho »

Zkusím nafotit a pošlu večer. Jinak jsem to koupil v elektru v Praze na Francouzské ulici, nejsem si přesně jistý, jak se jmenují a dost pochybuji, že mají webové stránky, ale prodávají spoustu věcí k arduinu a picaxe. Ceny spíše průměrné, ale dostupnost zboží na prodejně, takže si člověk aspoň může osahat co kupuje.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: RGB LED

Příspěvek od DavidO »

Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

Re: RGB LED

Příspěvek od GreatPsycho »

Jop, borec, to je ono. A zde je ta diodka. https://rasel.cz/x10088-w101/neopixel-rgb-led-5mm Takže super, díky, dál nic nepotřebuju. :D
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: RGB LED

Příspěvek od jrt »

GreatPsycho píše:Ahoj, koupil jsem RGB LED která je určená pro PICAXE ... Takže super, díky, dál nic nepotřebuju.
No, abys nebyl trochu překvapen, že PICAXE je pro obsluhu řadiče WS2812B, který je v té LED integrován bohužel pomalý.
jrt
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

Re: RGB LED

Příspěvek od GreatPsycho »

To mi až tolik nevadí, mám to jen jako single diodu. Jinak používám adresovatelný led pásek. Tuto diodu jsem chtěl jen jako ambient led lampičku ovladatelnou přes smartphone.
Odpovědět