dálkové ovládání 433,920MHz

Uživatelský avatar
morlor
Příspěvky: 45
Registrován: 07 lis 2013, 14:30
Kontaktovat uživatele:

dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od morlor »

Měl jsem dva dálkové ovladače na vrata, ale jeden jsem zničil. Mám představu zkopírovat vysílaný kód z funkčního ovladače a udělat program do PICAXE a připojit modul vysílače (433,920MHz) .

Jak z dálkového ovladače (433,920MHz) načtu vysílaný kód?

Dík za info Aleš
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od fulda »

nevím, jestli jsi se neunáhlil.
co všechno o tom ovládání víš?
Jakou používá modulaci?
Jakej používá kanál?
Jaké používá kódování dat?

Ono replikovat nějaké plovoucí kódy nebude moc jednoduché.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od pgerla »

fulda píše:nevím, jestli jsi se neunáhlil.
co všechno o tom ovládání víš?
Jakou používá modulaci?
Jakej používá kanál?
Jaké používá kódování dat?

Ono replikovat nějaké plovoucí kódy nebude moc jednoduché.

Je vidět že o českých vratech prd víte. Je spousta firem co plovoucí kód nepoužívá a taková vrata otevřete za 8 vteřin prostým zkoušením 12 bitového kódu.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od pgerla »

morlor píše:Měl jsem dva dálkové ovladače na vrata
Dík za info Aleš
napiš SZ.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od fulda »

pgerla píše:Je vidět že o českých vratech prd víte. Je spousta firem co plovoucí kód nepoužívá a taková vrata otevřete za 8 vteřin prostým zkoušením 12 bitového kódu.
A-ha, to je pravda, to moc nevím, já jsem si software do vrat ubastlil sám a asi jsem u toho moc četl. Tak to jsem celkem rád, tím pádem je velká pravděpodobnost že se moje vrata budou leckomus zdát nedobytná čistě proto, že jsem si pracovní konstanty stanovoval střelbou od boku na běžící cíle, takže ty dostupné zkoušeče to nedají čistě proto, že nepochopí můj záměr :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od pgerla »

Vcelku by mě zajímalo co na to pojišťovna ... vrata k sousedům otevřená, zámky neporušené ... škoda v řádu desítek tisíc :) Zápis znalce ... Bastlil si sám.

A ještě horší varianta ... Koupil vrata za 40 tisíc od firmy XYZ, montáž provedl technik F.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od daton »

To je jednoduché pokud je to prodávané a má to certifikát CE nebo podobný, že to odpovídá evropským normám tak to může být kodovane třeba jen na dva bity a pojištovna zaplatí. Pokud ale máš třeba 128bitový plovoucí kod ale není certifikovaný pak pojištovna sníží plnění protože nebylo zabezpečeno. Avšak většina lepších garážových vrat má dobré zabezpečení, to ale neznamená že nelze překonat vždyt i plovoucí kod ze zámků aut lze překonat stejně jako imobilizer :-)
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od pgerla »

Už jsme dost odbočili, přesto mi to nedá ... "lepší" vrata mají paměť kdy byly otevřeny? Jak prokážu, že byla vrata otevřena cizí osobou a ne byla ponechána při odchodu z domu otevřená? Plovoucí kód u Felicie mám, soused na vratech ne.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: dálkové ovládání 433,920MHz

Příspěvek od daton »

No dost bych se divil kdyby jsi měl plovoucí kod ve Felicii ale možné je všechno musel by jsi mít ranspondér alespon třídy 1????
Co se garážových vrat týče tak nejsem uplně obeznámen s technologií ovládání těch lepších vrat. Pokud jsou to vrata ovládaná moduly do "dálkových zvonků" pak to je problém ale pokud je to certifikované pak pojištovna problém nemá jak už jsem psal.
Jinak pokud tě vykradou pak polici nejprve hledá mechanické stopy napadení těch dveří, následně bude hledat svědky kdy se vrata otevřely případně zda nebyly otevřené od rána. No a následuje výslech a další stopy které většinou objasní kdo tam byl a co tam dělal případně co ti vzaly nebo ne. Nestojí vše na tom zda jsi to zapomněl zavřít, nebo zda to otevřeli nějakým udělátkem.
Odpovědět