20X2 nedostatek paměti

Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: 20X2 nedostatek paměti

Příspěvek od Pirx »

jrt píše:No tak vytvoř inteligentní displej (+ nejspíš taky klávesnici) s vlastním procesorem, ke kterému můžeš dát i tu extra I2C paměť, do které uložíš texty.
Tohle je dobré a v praxi vyzkoušené řešení.
Navíc se to později dá snadno zrecyklovat v jiných konstrukcích.
Můžeš tam naprat celý menusystém a ven posílat jenom informace o uživatelem provedených volbách.
Soldering fumes make you stronger!
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: 20X2 nedostatek paměti

Příspěvek od jova »

jrt píše:No tak vytvoř inteligentní displej (+ nejspíš taky klávesnici) s vlastním procesorem, ke kterému můžeš dát i tu extra I2C paměť, do které uložíš texty.
A navíc se to bude dobře odlaďovat.
Nějaká ukázka v provedení "PICAXE" na inspiraci by nebyla?
... další 2 8M2 mi řídí zvonění
jrt píše:Jeden "bim" a druhý "bam"? :D
Dva procesory na zvonění proto, protože jsou tam dva zvony různě veliké a každý musí zvonit samostatně a vzájemně se ty zvuky prolínají. Ono nasimulovat ten zvuk elektrické palice tak, aby zněl alespoň trochu jako houpání zvonu není zase tak jednoduché. Další problém je, že každý druh zvonění, umíráček, klekání… má úplně jiný rytmus, vynechané údery…
jrt píše:Ale mohl by ses tu trochu rozepsat, jak jsi vyřešil to rušení. Jseš tajemnej, jak hrad v Karpatech! :)
To rušení jsem nakonec řešil tak, že na vstupu 230V je odrušovací filtr, hodiny a ovládání mají každé samostatné trafo, vše je spínané přes optrony. Napájení pro procesory je snižované na 8V spínaným zdrojem a pak lineárním stabilizátorem na 5V. Hlavně se, ale zrušil ten zdroj rušení - stykače s těmi cívkami. Zatím na věži běhá zkušební verze celé prázdniny bez jediného problému.
Ještě je to ale trochu nedotažené a pár funkcí by se mi tam hodilo proto zjišťuji co s tím.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: 20X2 nedostatek paměti

Příspěvek od jrt »

jova píše:Nějaká ukázka v provedení "PICAXE" na inspiraci by nebyla?
Ukázku jsem určitě viděl před časem na webu (možná v oficiálním PICAXE fóru??), ale teď ji nemám sílu hledat.
Předpokládám, že chodit by to mohlo asi takhle:
Přijmu po sériáku "1", zobrazím 1. přednastavenou zprávu
.
.
.
Přijmu po sériáku "255", zobrazím 255. přednastavenou zprávu.

Mezitím čtu cyklicky tlačítka a pokud je některé (nebo jejich kombinace) stisknuto, odešlu o tom zprávu po sériáku do nadřízeného systému a tu opakuji, dokud mi ten nadřízený nepotvrdí příjem - buď zas po sériáku, nebo extra drátem. Případně použiju hw sériák, který má buffer a umí generovat přerušení.
Zatím na věži běhá zkušební verze celé prázdniny bez jediného problému.
Gratuluju! Ale proč se takovým úspěchem nepochlubíš sám od sebe, to nechápu? :shock:
jrt
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: 20X2 nedostatek paměti

Příspěvek od Pirx »

jrt píše:
jova píše:Nějaká ukázka v provedení "PICAXE" na inspiraci by nebyla?
Přijmu po sériáku "1", zobrazím 1. přednastavenou zprávu
...
Přijmu po sériáku "255", zobrazím 255. přednastavenou zprávu.

Mezitím čtu cyklicky tlačítka a pokud je některé (nebo jejich kombinace) stisknuto, odešlu o tom zprávu po sériáku do nadřízeného systému a tu opakuji, dokud mi ten nadřízený nepotvrdí příjem - buď zas po sériáku, nebo extra drátem. Případně použiju hw sériák, který má buffer a umí generovat přerušení.
Mam vyzkousenou podobnou metodu:
- Zobrazovani zprav dle kodu z nadrizeneho systemu stejne, jako navrhl jrt.
- Stav tlacitek vlozim (pri zmene) do bufferu (fronty) v inteligentnim displeji/klavesnici.
- Po prijeti jakehokoliv pozadavku (zobrazeni zpravy, rozsviceni LED, dotaz na cokoliv jineho) z nadrizeneho systemu odesilam jako odpoved stav tlacitek z bufferu.
- Pokud je pri dotazu buffer prazdny, odpovidam "zadne tlacitko".

Za vyhodu povazuji skutecnost, ze neobtezuji nadrizeny system nezadoucim vysilanim, ktere se muze "propást", tedy mluvim, jen kdyz jsem tazan.
Stisky tlacitek mi neutecou, protoze si je lokalne bufferuji.
To jenom jako alternativa. Samozrejme zalezi na rychlosti dotazovani z nadrizeneho systemu, ale myslim, ze tohle zvladne i Picaxe.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: 20X2 nedostatek paměti

Příspěvek od jrt »

- Stav tlacitek vlozim (pri zmene) do bufferu (fronty) v inteligentnim displeji/klavesnici.
- Po prijeti jakehokoliv pozadavku (zobrazeni zpravy, rozsviceni LED, dotaz na cokoliv jineho) z nadrizeneho systemu odesilam jako odpoved stav tlacitek z bufferu.
- Pokud je pri dotazu buffer prazdny, odpovidam "zadne tlacitko".
Tohle je samozřejmě lepší řešení, které mne - programátorského nedouka - v okamžiku psaní příspěvku ani nenapadlo... :oops:
jrt
Odpovědět