Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Howky
Příspěvky: 56
Registrován: 07 dub 2016, 15:41

Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od Howky »

Zdravím potřeboval bych poradit ohledně posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM.
Jedná se o notebook bez portu COM , takže místo něj jsem zakoupil tento převodník
http://www.snailshop.cz/usb/552-usbcom3.html

Když programuji picaxe tak převodník funguje jak má.

Ovšem pokud chci z počítače (tedy ze železničního simulátoru ) posílat data přes tento převodník a posílat je na picaxe k dalšímu zpracovaní tak se nic neděje.
Nemáte někdo tohle vyzkoušeno či nějaké rady co a jak ?
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od jrt »

Máš nějaký popis komunikačního protokolu toho železničního simulátoru? Tedy, co vlastně odesílá, v jakém formátu a jakou komunikační rychlostí.
jrt
Howky
Příspěvky: 56
Registrován: 07 dub 2016, 15:41

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od Howky »

No odesílá data , rychlost,napětí,tlak atd.
Odesílá zprávy na port COM v tomto formátu. THM0000THS0000LVN0000LVT0000
2400b/s,8 datových bitů, 1 stop bit, parita žádná, žádné řízení toku

Zapoměl jsem v předchozí zprávě napsat, že pokud je na pc port COM intergrován na základní desce tak to funguje bez problému.
Problém nastane tehdy nemá li pc port COM a je nutné použít převodník :-)
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od DavidO »

To může být i problém čísla toho portu. Tyhle převodníky obvykle dostávají vyšší čísla, zatímco mnohé programy očekávají COM1 nebo 2.
Zkus si v nějakém terminálu (např. v PuTTy) ten převodník otevřít bez toho programu a poslat mu něco ručně.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
smekac
Příspěvky: 25
Registrován: 13 úno 2016, 15:48

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od smekac »

Převodník jako takový funguje ..... já mám ten samý, programuju PICky, eletrkoniku apod a tam funguje správně .... jen tady nám to s Howkym nefunguje ,,,,
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od DavidO »

No, to by hovořilo pro problém na straně toho programu. Nastavuje se tam někde číslo/jméno portu? A ještě možná bufferování?
(taky by se dalo pustit ten program přes převodník proti jinému počítači a ověřit, co tam leze)

PS Ten samý, hm, ono ale často i když modul z Číny vypadá vizuálně stejně jako jiný, tak to je klidně něco úplně jiného...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Howky
Příspěvky: 56
Registrován: 07 dub 2016, 15:41

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od Howky »

Převodníky byly koupeny oba ve stejném obchodě :D
Jinak nastavit se dá:

Program (simulator ze ktereho jsou data posílana)
Obrázek
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od DavidO »

Howky píše:Převodníky byly koupeny oba ve stejném obchodě :D
A co jako má bejt ... ? ;) Já jsem jedou v jednom balíčku dostal hned tři různé pod stejným označením (ale to nebylo ze Snailshopu, samozřejmě)
Sázím, že nebude na COM1. Podívej se v Device Manageru (správce zařízení?), které číslo my systém přidělil.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Howky
Příspěvky: 56
Registrován: 07 dub 2016, 15:41

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od Howky »

No původně to byl COM3 já to předělal na COM1
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Posílání dat na picaxe přes převodník USB - COM rada

Příspěvek od jrt »

No původně to byl COM3 já to předělal na COM1
Převodník USB/COM určitě nebude mít číslo COM1.
Podívej se buď do správce zařízení, který komunikační port ten převodník USB/COM obsadil, nebo se na totéž podívej do programovacího editoru PICAXE. No, a pak stejné číslo COM portu nastav v simulátoru a už to půjde.
jrt
Odpovědět