měřič baterie bmv 700

Odpovědět
oldak
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2014, 18:22

měřič baterie bmv 700

Příspěvek od oldak »

Dobrý den.
Nevím zda neotravuji s nesmyslem, ale chtěl bych Vás poprosit zda se nechá pomocí picaxe vyčíst některé hodnoty z victrton energy bmv-700 měřiče. Pokud ano prosím poraďte jakým způsobem. Moc děkuji.
https://www.victronenergy.com/upload/do ... otocol.pdf
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: měřič baterie bmv 700

Příspěvek od micer »

Podle toho co je v dokumentaci by to nemělo dělat problémy. V první řadě je třeba zjistit, jaké úrovně signálů BMW700 používá, to jsem na rychlé přehlédnutí nenašel, a případně je převést na TTL. Signál 19600 Bd s jedním stopbitem může picaxe číst i vysílat. Formát zprávy je v dokumentaci a je jednoduchý. Pak půjde o to, jestli se má "vyzobávat" třeba jen jeden údaj ze zpráv a podle toho něco dělat (na to by stačil i nejmenší picaxe) nebo jestli je potřeba rozklíčovat a reagovat na mnoho typů zpráv, tam by mohl případně nastat problém s nedostatkem paměti (umí jich docela dost). Víc toho asi na základě takto neurčitého požadavku neřeknu.
oldak
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2014, 18:22

Re: měřič baterie bmv 700

Příspěvek od oldak »

Úrovně signálů jsou TTL. Potřebuji vyčítat jen maximálně dva údaje (Battery current, State-of-charge). S picaxe jsem si dělal několik zapojení, ale stále jsem velký začátečník a nenapadá mě, jak tohle vyřešit. Mohl by jste mě prosím aspoň trošku poradit jak. Nebo třeba kousek programu z nějakého podobného zařízení by mi moc pomohl. Moc děkuji
Odpovědět