Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Odpovědět
MatějS

Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od MatějS »

Dobrý den, mám problém na novém Pc. Bohužel nemám seriový výstup rs232. Našel jsem ale návod na picaxe.cz na programování skrze 3,5 Jack. Po zapojení jacku nevím jak nastavit Picaxe programming editor aby posílal program přes audio. (Ještě předtím jsem si koupil redukci z USB do RS232 od pana Čonga, bohužel jsem buď doplatil na "kvalitu" nebo nekompatibilitu win8 s ovladači -> pokud by i s tímto problémem měl někdo zkušenosti tak prosím napište)

Děkuji za odpovědi :)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od jrt »

MatějS píše:Našel jsem ale návod na picaxe.cz na programování skrze 3,5 Jack. Po zapojení jacku nevím jak nastavit Picaxe programming editor aby posílal program přes audio.
To jste bohužel špatně pochopil. Ten jack 3,5 je použit jen jako koncovka sériového kabelu, s audiovýstupem z PC to nemá nic společného. To je také jeden z důvodů, proč v konstrukcích Hobbrobotu tento konektor nepoužíváme.
U té redukce od pana Čonga si zjistěte, jaký čip je použit - redukce by se vám měla pod jeho jménem a verzí přihlásit do systému - a pak si z webu výrobce stáhněte a nainstalujte nejnovější drivery. Většinou to pomáhá.
jrt
MatějS

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od MatějS »

Aha :( no to jsem tedy opravdu špatně pochopil. A používá se pak jako koncovka k nějaké periferii nebo k čemu pak? Jinak by tam měl být čip PL-2303. Bohužel s kterýmkoliv driverem mi Picaxe P. editor vyhazuje chybu že port je již používán :/
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od jrt »

Ten jack 3,5 používá výrobce PICAXE - Revolution Education Ltd. - ve svých konstrukcích a univerzálních deskách. Slouží tam k připojení programovacího kabelu a je přes něj možno i zpětně komunikovat s PC příkazem DEBUG a SERTXD.
A s tou redukcí vám bohužel na dálku neporadím - chyba může být přímo v ní, v driveru i v samotném operačním systému. Ale předpokládám, že po připojení musí redukce vytvořit ve vašem počítači nějaký virtuální COM port, tak se v Programming editoru podívejte, zda je dostupný. Dejte pozor na to, že tyhle levné redukce mají i "levné" ovladače, které často nefungují korektně. Prohlédněte si ve "správci zařízení" systém, zavřete všechny nepoužívané COM porty a zkuste redukci znovu připojit.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1526
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od Dex »

Koukněte sem http://www.prolific.com.tw/US/ShowProdu ... 25&pcid=41

PL-2303 existuje ve více variantách. Na Win7 ty co mám fungují bez problémů ovšem na Win8 netuším.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MatějS

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od MatějS »

Stáhl jsem driver z odkazu nahoře kde krom něj samotného byl i version checker => mám PL-2303 XA/HXA. Hned pod odkazem je napsáno že tyto čipy jsou ve Win8 nepodporovány tudíž mám bohužel smůlu :( Ještě mě zaujalo že Picaxe P. editor našel ještě jeden aktivní port Com 1 (už před koupí usb-rs232) ale já mám jen VGA port nebo DVI nebo starý konektor pro klávesnici/myš nevím, co teda našel za ten Com 1. Pokud by někdo věděl o jiných možnostech programování tak prosím napište, děkuji.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1526
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od Dex »

Stačí přece koupit redukci s podporou ve Win8 - například http://axago.cz/cz/produkty/usb-adaptery/ADS-50.html
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od jrt »

MatějS píše:Ještě mě zaujalo že Picaxe P. editor našel ještě jeden aktivní port Com 1 (už před koupí usb-rs232) ale já mám jen VGA port nebo DVI nebo starý konektor pro klávesnici/myš nevím, co teda našel za ten Com 1.
COM 1 bude mít asi ještě každé PC, ale nejspíš už nebude uživatelsky přístupný, ať už proto, že jen není vyveden jeho konektor na skříň, nebo není ani umístěn připojovací konektor na motherboardu.
Jak píše kolega DEX, bude to chtít redukci USB/COM s podporou W8...
jrt
Viper707

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od Viper707 »

Na starov fóre to bolo riešené. USB/COM port trebalo nejak nastaviť vo windows-e.
ďalej tam bol problém s "neviditeľnosťou" portov. USB mu priradil veľké číslo a PICAXE P.E. nepoznal taký port.
Pozrite PLS staré fórum.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1526
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Programování Picaxe - 3,5 audio jack

Příspěvek od Dex »

To může být až druhý krok. Bez podpory v operačním systému to prostě nebude fungovat ...
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět