forum.picaxe.cz

Uživatelský avatar
BrAtKo
Příspěvky: 9
Registrován: 24 úno 2013, 21:47
Bydliště: Bratislava

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od BrAtKo »

Chlapi aj by som sa rad vo vas zorientoval, kto je kto :) Niekto tu je za picaxe.cz, niekto za robodoupe a niekto za hobbyrobot a k tomu aj snailinstruments. Aspon budeme vediet kto za koho kope... PS a zostava tu aj niekto z teamu robotrevue ?
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od jrt »

No, to tedy bude komplikované, ale budiž :)

1. Hobbyrobot = Snail Instruments = Picaxe = Robodoupě. Hobbyrobot je už 10 let moje stránka o robotice, Snail Instruments je robotický e-shop, doménu Picaxe.cz jsme koupili, když jsme se stali oficiálními distributory mikrokontrolérů PICAXE a Robodoupe.cz vzniklo, aby se alespoň trochu vyplnilo vakuum, vzniklé po skončení časopisu Robot revue.

2. Robodoupě je společným projektem DEXe a Hobbyrobotu (viz zde).

3. Z teamu bývalé Robot Revue se zde pravidelně vyskytují Jiří Rotta (jrt, Hobbyrobot), DEX, Josef Hanzal (Snail Instruments) a, pokud je k tomu donutíme prosbami či násilím, tak i bývalý šéfredaktor RR ing. Václav Bláha a ing. Jiří Bezstarosti.

Čili, pokud vám to připadá trochu jako one man show, tak máte pravdu, ale nikomu jinému se zřejmě popularizovat robotiku v Česku nechce.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1526
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od Dex »

Uff jsem rád, že jsem to nemusel sepisovat :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od petr-kubac »

jrt píše:No, to tedy bude komplikované, ale budiž :)
Čili, pokud vám to připadá trochu jako one man show, tak máte pravdu, ale nikomu jinému se zřejmě popularizovat robotiku v Česku nechce.
Já se taky hlásím, že "popularizuju" akorát mám moc drzou držku, tak na Robodoupě píšu jen občas a častěji k sobě do blogu ;-)
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1526
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od Dex »

Však nám drzé články na RoboDoupěti nikdy nevadily :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od DavidJK »

Proč jsem vlastně vznesl dotaz na forum. Jen jsem trochu líný hledat v nespočetně článcích o PICAXE.
Mám display 8x2 znaku. Označení 183512 od Conrada. Chtěl bych provést standartní úlohu, změřit teplotu termistorem a zobrazit ji na LCD displeji. Myslím, že už to někdo vyzkoušel a dokonce na byvalém foru zveřejnil.
Když jsem viděl, že je založen web "Fandorama" tak by byl dost zajímavý projekt na web stránku třeba i placenou, kde by byly řešené úlohy pomocí PICAXE v nějaké strukturované podobě.
Když jsem si poprvé objednal RCR set tak u toho bylo CD s příklady sice v různých jazycých, ale i tak mnohokrát za něj děkuji.
Neměl by někdo chuť a čas nějaký slušný web založit? ;)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od jrt »

To CD s příklady jsem vytvářel já a i dále ho rozšiřuji, ale ty příklady jsem pochopitelně nevyzkoušel, takže bych se bál je zveřejnit na webu. A na některé si jejich autoři jistě dělají nároky, takže jejich zveřejnění na našem webu by už přesáhlo mez slušnosti. Zkusím ty zajímavější alespoň nalinkovat.
Veškeré příklady, konstrukce a nápady (nejen) pro PICAXE mohou být zveřejněny na robodoupe.cz (viz před chvílí zveřejněný článek o dotykových senzorech u mikrokontrolérů) a později archivovány na hobbyrobot.cz, případně picaxe.cz.
Tak teď už jen najít někoho, kdo alespoň několik příkladů vyřeší a nabídne je ke zveřejnění. Hlásíte se?

Diskusi z bývalého forum.picaxe.cz postupně zpracovávám, ale je to nadlidská práce, protože vychytat alespoň ty nejstrašnější gramatické chyby, opravit formátování po lidech, kteří používají enter na zalomení řádku a naopak nepoužívají interpunkci a velká písmena na začátku věty, vyházet nicneříkající příspěvky atd. zabírá hodně času.
Vámi hledaný odkaz na teploměr je zřejmě tenhle.
jrt
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od DavidJK »

Nešlo mi ani tak o realizaci teploměru. To bych mohl řešit třeba posíláním dat do PC pomocí příkazu SERTXD jak jsem si vyzkoušel podle článku v RR 2010/02. Jde mi spíš o posílání dat na displej. Bohužel v odkazu co jste uvedl je to po seriové lince. Displej, který mám k dispozici je alfanumerický 8.znaků a 2.řádky nejspíš s HD44780. Teď mám možnost použít Picaxe 08M (nebo 08M2)+posuvný registr nebo Picaxe 20M2. Jak to vypadá tak budu muset nastudovat komunikaci s dispejem.
Tomu jsem chtěl právě utíct. :(
Nějaké úlohy jsem zkoušel a nějaké věci mám z článků, které napsal pro RR a RCR p. Ing. Michal Černý.
Myslím, že bych třeba i přispěl,ale bylo by dobré požádat p. Ing.Černého o nějaké vedení případně korekci. Kdyby to byl placený web tak by třeba teoreticky mohl souhlasit?
Nebo někdo jiný, kdo má s podobnou věcí zkušenosti. ;)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od jrt »

DavidJK píše:Displej, který mám k dispozici je alfanumerický 8.znaků a 2.řádky nejspíš s HD44780. Teď mám možnost použít Picaxe 08M (nebo 08M2)+posuvný registr nebo Picaxe 20M2. Jak to vypadá tak budu muset nastudovat komunikaci s dispejem.
Tohle nepomůže? Až se vám podaří LCD rozchodit, zkuste o tom něco napsat.

Placený web je v ČR podle mne nesmysl. Pokud už by vznikl, tak si přístup zaplatí jediný člověk, celý web vybagruje a zveřejní zdarma. Je třeba, aby se do práce nezištně zapojila celá komunita uživatelů PICAXE, nebo ta komunita bude muset čekat, až budu mít čas a bude se mi chtít.

Ing. Černý je vstřícný člověk, tak ho klidně o vedení a korekce zkuste požádat.

Když jste zmínil Fandoramu, tak co zkusit tam zveřejnit projekt na vytvoření souboru návodů (a posléze možná i vydání knihy) pro PICAXE? Sám uvidíte, jaký je zájem.
jrt
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od DavidJK »

Co se týká rozchození displeje s řadičem HD44780 tak jsem našel v minulém fóru na Robot Revue
jeden docela slibný příspěvek od yps http://www.robotrevue.cz/forum/viewtopic.php?f=27&t=559.
Dokonce jsem někde viděl i zmínku, že lze vytvářet své symboly.(to bych viděl spíš jako vyšší level)
Díky za odkazy.
Zřejmě co se týká webu s řešenými příklady tak asi máte pravdu, že by to někdo vybrakoval.
Stálo by spíš za úvahu něco na styl wikipedie? Nějaké příspěvky na provoz, když to bude např. 100-300kč/rok tak by snad nějaký nadšenci přispěli?
Odpovědět