forum.picaxe.cz

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od jrt »

DavidJK píše:Co se týká rozchození displeje s řadičem HD44780 tak jsem našel v minulém fóru na Robot Revue jeden docela slibný příspěvek od yps http://www.robotrevue.cz/forum/viewtopic.php?f=27&t=559. Dokonce jsem někde viděl i zmínku, že lze vytvářet své symboly.
Vím, že se opakuju se stále dokola jako kafemlejnek, ale jakmile se vám podaří rozchodit displej s řadičem HD44780 na PICAXE, tak se o to podělte s ostatními. Jestli se vám nechce psát článek, nebo - nedej bože - celý PICAXE magazín, tak mi pošlete podklady a dáme to nějak dohromady.
Stálo by spíš za úvahu něco na styl wikipedie? Nějaké příspěvky na provoz, když to bude např. 100-300kč/rok tak by snad nějaký nadšenci přispěli?
Už potřetí: Jestli považujete něco takového pro českou komunitu PICAXE za přínosné, otevřete na Fandoramě projekt a zkuste, zda vám budou lidi ochotni zaplatit. Celý tým Hobbyrobotu (viz o několik příspěvků výše) je malý a nemůžeme realizovat každý nápad.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1527
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od Dex »

Já jen doplním, že není problém zaplatit hosting i když to není stovka ročně :)

Problém je v tom, že RoboDoupě čte každý měsíc cca 3000 lidí ale pravidelných přispěvatelů je sotva deset (a díky bohu za ně!).

Jak psal jrt - zkuste něco málo ze svých pokusů sepsat. Korektůru nějak zvládneme a výsledek moc rádi zveřejníme. Třeba to povzbudí ostatní ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od DavidJK »

Něco jsem sesmolil ohledně jednoho pokusu s 3x7segmentovým displejem.
Nevím kam by se to hodilo a v jakým formátu by bylo dobré dělat schémata.
Jelikož to dělám spíš jako hobby a neberu za to žádný poplatek tak snesu jen velmi málo kritiky :lol:
Samozřejmě můžete to předělat k obrazu svému. ;)
Našel jsem emaily info zavináč robodoupě tečka cz a dex zavináč symboliq tečka net, tak tam to pošlu.
Až odzkouším displej s řadičem HD44780 tak se to pokusím nějak předat dál.
Pokud bude více nadšenců mohlo by se podařit dát dohromady nějaký soubor řešených úloh. :?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1527
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: forum.picaxe.cz

Příspěvek od Dex »

Tohle je konstruktivní přístup! :D

Ideální email je info zavináč robodoupe tečka cz ale i můj osobní email bude fungovat.

Na formát nemáme žádné zvláštní požadavky. V pohodě postačí dokument ve Wordu s obrázky (aby bylo vidět kde mají být umístěny) a pak ještě obrázky zvlášť. Se zbytkem si poradíme ;)

Články z RoboDoupěte o PICAXE klidně můžeme nalinkovat na picaxe.cz to není problém.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět