Vysielac - prijimac

Odpovědět
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Vysielac - prijimac

Příspěvek od eMZet »

Ahojte.

Prosim vas potrebujem poradit. Som v PICAXE totalny zaciatocnik tak ma prosim neukamenujte.

Potrebujem urobit s jedneho picaxe vysielac a z druheho prijimac.
Vysielac:
Zosnima 4 analogove vstupy a 1-3 binarne vstupy. postupne ich vysle pomocou rodioveho modulu. Radiovy modul ma vysielac len DATA IN a prijimac DATA OUT
Prijimac:
Zosnima radiovy signal a postupne naplni jednotlive registre b0 - b... hodnotami co vysle vysielac.

Skusal som to s prikazmi SERTXD a na druhej strane SERRXD zatial len s 1 analogovym cislom no zial bezuspechu.
Da sa to urobit?
Dik
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2013, 12:53

Re: Vysielac - prijimac

Příspěvek od Sam »

Zkuste "serout" a "serin". Příkaz "sertxd" a "serrxd" se používá na komunikaci přes programovací kabel... Viděl bych ještě další možnosti (sběrnicová komunikace?...), ale pro začátek bych šel touto cestou.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Vysielac - prijimac

Příspěvek od AlesH »

Ahoj. Ty to zkoušíš rovnou celé i s těmi radiomoduly? To by mi připadalo trochu moc optimistické.

Zkus to zprovozňovat a ověřovat postupně. Nejprve třeba jen "vysílač" bez radiomodulu, ale se sledováním výstupu na terminálu. Pak jen "přijímač" (taky bez radiomodulu) a data simuluj na terminálu klávesnicí. Pak ještě obě části propojené přímo drátem z TX vysílače na RX přijímače (raději přes odpor cca 220 ohmů, a taky je samozřejmě v tomto případě třeba propojit "země" obou částí). Teprve nakonec to zkus celé i s radiomoduly. Tak lépe zjistíš, kde je případně chyba.

P.S.: Jakou máš nastavenou přenosovou rychlost na těch sériových portech?
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Vysielac - prijimac

Příspěvek od jrt »

Asi by bylo vhodné použít příkazy "rfin" a "rfout".
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vysielac - prijimac

Příspěvek od Dex »

Já jen dodám, že jsem to osobně zkoušel a funguje to :)

Počítejte ale s tím, že je potřeba neošidit antény (dodržte přesně doporučení výrobce těch modulů). I v takovém případě ale nedorazí úplně všechny bajty nepoškozeny. Já přenášel jen velice málo dat a jen jednou za čas. Takže jsem poslal stejná data třikrát a pokud se ve dvou případech jednalo o stejná data, považoval jsem je za platná. Primitivní ale funkční ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Re: Vysielac - prijimac

Příspěvek od eMZet »

Dakujem za vsetky rady.

Saozrejme najprv to skusam bez radiovych modulov. Procesory su napajane z 1 zdroja, takze zem je spolocna. S tym terminalom som to neskusal, vyskusam.

RFIN a RFOUT vypada nadejne. Len musim pouzit ine procesory.

Dam vediet ako som postupil.


S RFOUT a RFIN to zatial na skusku funguje skvele.
DAKUJEM
Odpovědět