hpwm u PICAXE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2013, 12:53

hpwm u PICAXE

Příspěvek od Sam »

Zdravím,
nějakou dobu pátrám po možnostech využití hardwarového PWM u procesorů PICAXE.
Na fórech se o tom mluví jako o "svatém grálu PICAXE", nikdo pořádně neví jak to chodí a jaké jsou možnosti řízení.
Manuál popisuje tento příkaz na několika stránkách (hpwm a hpwmduty), přesto ale není zcela zřejmé jak v jednotlivých režimech činnosti řídit na jednotlivých výstupech plnění pwm.
Máte někdo praktickou zkušenost s tímto příkazem obecně, resp. s tímto příkazem na jednotlivých typech PICAXE?
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: hpwm u PICAXE

Příspěvek od AlesH »

Ahoj. Zkoušel jsem "hpwm" u PICAXE-20X2, ale nakonec jsem ho v žádné reálné konstrukci nenechal. Pro ovládání jasu svícení jedné LED to bylo docela dobře použitelné, ale nastavování rychlosti dvou motorů v diferenciálním řízení se mi už nepodařilo rozchodit k mojí spokojenosti.

Podle manuálu jsem zatím dospěl k přesvědčení, že "hpwm" lze rozumně použít jen na jednom pinu. Domnívám se, že s PICAXE snad ani nelze dosáhnout toho, aby na dvou různých pinech bylo současně nastaveno "hpwm" s různým plněním. Podle mne to plyne z toho, že "hpwmduty" nemá parametr označující nastavovaný pin (narozdíl od "pwmduty", kde ten parametr je).

Proto jsem se vždy nakonec nějak obešel bez "hpwm" (zatím mi stačilo "pseudo PWM" pomocí periodického nastavování HIGH a LOW u potřebných pinů).
Naposledy upravil(a) AlesH dne 06 úno 2014, 12:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 62
Registrován: 14 lis 2013, 12:53

Re: hpwm u PICAXE

Příspěvek od Sam »

Dospěl jsem ke stejným závěrům... jen jsem se chtěl ujistit, že přemýšlím správně. Díky!
Uvidíme, jestli nám tuto teorii někdo nevyvrátí...
Odpovědět