Programování PICAXE

Odpovědět
Kowalsky

Programování PICAXE

Příspěvek od Kowalsky »

Dobrý den, mám problém s připojením PICAXE k PC. Na mém druhém PC jede v pohodě, ale když jej připojím k mému (novějšímu), tak PC nemůže najít ten chip. Na druhém PC jsem si naprogramoval blikání ledky, když je chip na baterce tak v pohodě bliká, poté když jej připojím k PC, tak ledka blikat přestane. Když kliknu v nastavení na FirmWare tak se rozbliká, potom to vyhodí že nebyl nalezen chip na COM1 a poté zase přestane blikat. A právě na mém starém PC to jde, ale chtěl bych to dostat i na ten nový. Schválně jsem si koupil konektor do PC (COM nebyl ze základní desky vyveden), ale pořád to nefunguje.

Chip: 14M2
Základovka: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... -d3hrev_10
Programátor: kombinace návodu http://programujte.com/clanek/201007190 ... icaxe-08m/ a dalšího obrázku
Obrázek
Ke konektoru mám zapojené barvy jak je uvedeno (hnědá, červená,oranžová) a jsou tam dané pouze rezistory 10k a 22k

Napadá někoho kde může být problém? Jestli to není třeba novější deskou?
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od AlesH »

Novější deskou to asi být může, ale ještě se chci zeptat na operační systém. Mám zkušenost, že ve windows XP fungují COM porty obvykle v pohodě, ale od windows 7 je to už horší (novější systém pracuje s COM porty nějak jinak). Funguje ten COM port v nějaké jiné situaci než je programování PICAXE? Třeba alespoň "sám na sebe", tedy jestli dává "echo" po propojení RX a TX pinů? Zažil jsem i situaci, kdy bylo třeba COM port povolit v BIOSu.
Kowalsky

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od Kowalsky »

Mám Win8 ...ve správce zařízení je COM normálně zobrazen. Myslím že bude problém buď na desce nebo v systemu. Protože když dám tu kontrolu Firmwaru tak to začne blikat. Myslíš že by pomohlo, kdybych si dal do virtualky XP nebo Linux a zkusil to přes to?
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od AlesH »

Osobně bych ty XP zkusil, i když ty virtuální stejně asi nebudou úplně "čisté". Za pokus to podle mne stojí. Ještě případně napiš, jestli se ta LEDka rozbliká i po odpojení/připojení napájení (baterky modulu) i když je to pořád připojené k tomu PC? Nebo se to rozjede jedině po tom testu firmware?
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od jrt »

Nepomůže tohle?
jrt
Kowalsky

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od Kowalsky »

Ledka se normálně rozbliká, jen když to připojím k PC tak blikat přestane. Když je připojená k PC, tak bliká jedině když dám ten test firmwaru. Jinak ta virtualka nefunguje.
Ten návod je na USB, já to mám připojené normálně přes CANNON z PC.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od jrt »

Jestli přestane běžet program, když připojíte programovací kabel, pak je chyba v sériovém portu, který má v klidovém stavu nestandardně nastaveny napěťové úrovně.
V Programming editoru je testovací prográmek, který dovolí ovládat piny sériového portu: Options -> záložka serial Ports -> zaškrtnout Show Port Help Tools -> Test Port -> dále podle návodu (instructions).
jrt
Kowalsky

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od Kowalsky »

V kterém programu to mám udělat? Já to nemůžu najít.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Programování PICAXE

Příspěvek od AlesH »

Je to v PICAXE Programming Editoru, ze kterého nahráváš programy do PICAXE. Pokud to máš přepnuté na češtinu, tak je to Zobrazit -> Nastavení -> Sériový port (a tam je dole položka Show Port Help Tools). V té záložce "Sériový port" bys měl také vidět všechny dostupné COM porty na PC a u toho COM1 by mělo být uvedeno "ready for use".
Odpovědět