Dotazy začátečníka 2

Dex
Administrátor

Re: Dotazy začátečníka 2

Příspěvek od Dex » 14 zář 2018, 13:59

Do kamene s tím! :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz | rxd.cz | codetory.cz

jova

Příspěvek od jova » 15 zář 2018, 00:40

Děkuji moc za obšírnou odpověď. Tohle jsou základy které mi jako laikovy chybí. Na svou obhajobu musím říct, že samozřejmě gosub ve svém programu, o kterém mluvím, běžně používám, k elseif jsem zatím "programátorsky" nedozrál :oops: Ještě to nějak zkusím zjednodušit a učesat, ale mám obavy, že se tam bez těch příkazů goto neobejdu. Zřejmě budu muset upřednostnit délku před kvalitou :(

gilhad

Příspěvek od gilhad » 15 zář 2018, 02:23

Jen bych k te delce podotknul, co uz jsem nekde psal u Arduina - pokud je oddelena programova a datova pamet, a program se mi do te programove vejde, tak me vlastne nezajima zda zabira 10% pameti, nebo zda zbyva jen posledni volny byte a netreba optimalizovat velikost. Az mi bude byt jeden byte chybet, tak samozrejme velikost mudu muset resit, ale do te doby me nezajima, kolik programove pameti lezi ladem nevyuzito. Do te doby je pro me dulezitejsi citelnost kodu, prehlednost, v kritickych pripadech mozna i rychlost, ale urcite ne delka.

(Ale ono se ucesanim kodu a jeho dobrou organizaci casto usetri spousta pameti jen tak mimochodem.) Predcasna optimalizace je korenem vseho zla :)

Osobne radim - sedni si na to "elseif" jeste dnes a dej tomu ten potrebny cas (ono to fakt neni slozite) a sam uvidis, ze je to zatracene uzitecna vec :)

Odpovědět