Časovač s prodloužením času

DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od DavidO »

Nemáš tam nějakou trapnou chybu jako že bys nezměnil všechny 8 na 22, nebo změnil vstup ze 7 jinam a nezměnil všude?
Anebo, neresetuje se ti ta mega?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od Le-Ze »

Mam na to připojené pohybové čidlo HC-SR501.
Normálně to funguje.
Projdu a rožné se na 30 vteřín.
Když se však před tým pohybují tak to relé co těch 30 vteřin procvakne.
Reset bych poznal i na ser.monitoru.
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od DavidO »

Le-Ze píše: 07 pro 2017, 08:00 Mam na to připojené pohybové čidlo HC-SR501.
Normálně to funguje.
Projdu a rožné se na 30 vteřín.
Když se však před tým pohybují tak to relé co těch 30 vteřin procvakne.
No a není to náhodou tím, že to čidlo vždy když vypne, dá si 3s pauzu a žádný pohyb nedetekuje? (to je jeho vlastnost) A jestli ho máš v režimu "Single trigger", tak nedetekuje ani po celou dobu, co časuje. Celková doba, kdy nevnímá, tak může být dlouhá a když by bylo nastavené "tak akorát", tak to může tak akorát vyjít na těch 30s.

Zkoušel jsi to budit tlačítkem s úplným odpojením toho PIR čidla? O něm ses zmínil teď poprvé, zatím to vypadalo jako reakce na ruční impuls, o kterém 100% víš, žes ho udělal. Co když ale nepřichází, jak myslíš? (ostatně to čidlo má na sobě časovač - zpožďovač a ty v Arduinu chceš dělat v podstatě to samé, to je trochu zvláštní)

A vůbec, jak to máš zapojené? To čidlo má výstup "Output Pin Low when no motion is detected.. High when motion is detected. High is 3.3V" a ty ten timer resetuješ naopak když vidíš na vstupu LOW.
Le-Ze píše: 07 pro 2017, 08:00 Reset bych poznal i na ser.monitoru.
Jak? V setup žádný výpis není a hups se vypisuje podle vstupu.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od Le-Ze »

Tak už jsem tu.
Normálně chtěli po mně abych šel do práce, sprosťáci.
A to mega mi frčí v technické místnosti, tak jsem do toho nechtěl moc rýpat.
To čidlo mam zapojené už 3 roky a normálně to přes millis funguje.

Už jsem domu dotah další mega a zkouším na stole a fakt to děla to čidlo.
Čidlo mam nastavené na nejkratší čas.
Když detekuje pohyb tak je na pinu H.Bez pohybu L.
Takže když to arduino při každém průchodu detekuje na tom pinu H, mělo by ten timer resetnout a nastavit znovu zadaný čas od začátku na těch 30000,ne?
Alespoň tak to mam přes ten millis a funguje.

PS: Vim že by bylo lepší to nastavit na Auto-reset. ale čidlo je na stropě a nechcí do tuho rypat.
Takže až se pokazí nebo se bude malovat.
Bych ale řek, že je to jedno a v tom problém není.
Pokud před ním bude někdo poskakovat, steně bude furt v uroní H
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od DavidO »

Le-Ze píše: 09 pro 2017, 09:51 Tak už jsem tu.
Normálně chtěli po mně abych šel do práce, sprosťáci.
Na to si dej bacha. Jednou jim vyhovíš a oni si pak myslej, že to je normální a chtěli by ti z toho udělat tradici.
Le-Ze píše: 09 pro 2017, 09:51 Pokud před ním bude někdo poskakovat, steně bude furt v uroní H
No právě že ne. Psal jsem to už minule, ale asi jsi to přehlídl. Přečti si odstavec "3 Seconds Off After Time Delay Completes – IMPORTANT" na
http://henrysbench.capnfatz.com/henrys- ... -tutorial/

Ale navíc - čidlo, když vidí pohyb, má výstup HIGH, když pohyb nevidí, LOW. Ve skriptu ten časovač resetuješ, když je vstup na LOW. Opakuji dotaz - jak to máš zapojené?
Doplňuji druhý dotaz - jaký je celý skript? (jen to, co jsem upravil já 4.12. anebo tam je ve skriptu ještě něco, co pokládáš na nedůležité?)
A opakuju i hint - zkus to s megou bez čidla, vstup ovládaný ručně tlačítkem. Taky to zkus tak, že tlačítko připojíš ke druhé meze na stole a necháš ji rozsvěcet LEDku, zatímco první mega bude zapojená na skutečné světlo a PIR čidlo a ty budeš mačkat simultánně s máváním na skutečné čidlo.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od pgerla »

Normálně se na to používá 74123, ale je nová doba.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od Le-Ze »

By byl dotaz.
Dá se nějak zjistit s té knihovny Timer.h, kolik času zbývá do konce a vypisovat to třeba na ser.monitor?
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Časovač s prodloužením času

Příspěvek od DavidO »

Podívej se do jejích zdrojáků.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět