WiFi modul NRF24L01

Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od Jirka »

DavidO
Ten Library Manager nemám. ale jinak instalace dle publikovaných návodů.
Snad podle toho jak popisují dobře.
Zkusím se dostat na Robodoupě.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od DavidO »

Máš. Má ho každý, kdo má Arduino IDE. V menu Sketch / Include Libraries / Manage Libraries...
Jirka píše: 21 úno 2018, 19:10 Knihovny jsou C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries tam kde jsou ostatní z instalace.
No tak to jsou špatně. Standardní Arduino knihovny jsou v podadresáři libraries tam, kde je instalované Arduino IDE (což se dá při instalaci zvolit a u tebe to je na defaultním místě C:\Program Files (x86)\Arduino\). Uživatelské knihovny ("Contributed") mají být v podadresáři libraries adresáře, kde máš skeče a to se dá taky nastavit (viz menu File / Preferences / Settings / Sketchbook location). Pokud knihovna, kterou označuješ jako Timer.h, je odsud: https://playground.arduino.cc/Code/Timer (což nevím jistě, odkud ji máš), tak to je uživatelská a ne systémová. V jejím popisu je část Installation a tam je psáno, kam se má instalovat.
Obecně postup instalace knihoven je popsán v dokumentaci Arduino. Přečti si to. https://www.arduino.cc/en/guide/libraries
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od DavidO »

Omlouvám se za případné zmatení - napsal jsem o Timer.h ale tento soubor se týká jiného vlákna. Nicméně s knihovnou pro wifi modul z tohoto vlákna to je úplně stejně.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od Jirka »

DavidO
Tak jsem MOŽNÁ něco objevil. Mám IDE 1.5.8 a v popisu je, že až od 1.6.2.
Je možné, že starší verze s některými knihovnami neumí?
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od Jirka »

Tak jsem odinstaloval IDE, nainstaloval IDE 1.8.5 a situace se hodně změnila.
Knihovnu jsem instaloval přes toho správce v IDE.
Ale stejně chyba na stejném řádku :
.......
C:\Users\114000~1\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_79158\sketch_feb22a.ino: In function 'void loop()':
sketch_feb22a:53: error: void value not ignored as it ought to be
done = radio.read( joystick, sizeof(joystick) );
.......
exit status 1
void value not ignored as it ought to be
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od Le-Ze »

V Local\Temp\ jsou jen dočasné soubory, které pravidelně mažu.
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: WiFi modul NRF24L01

Příspěvek od Jirka »

Le-Ze
Tak jsem to smazal (vše se ale nepovedlo), po té přeinstalaci pošachoval kolem knihoven a hlášky jsem se nějak zbavil ale zatím to stejně nechodí. Neprojde přes if (radio.available())
Odpovědět