Sbírání dat

jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: Sbírání dat

Příspěvek od jova »

Já tu teplotu z toho tahám, ale moc přesné mi to nepřipadá. Sice měřím jen orientačně na celé stupně, ale i tak mi to mám pocit ukazuje o cca 3 stupně vyšší teplotu. Možná to bude jenom tím, že to mám zabudované přímo v těch hodinách a ohřívá se to od všeho kolem. :roll:
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

Re: Sbírání dat

Příspěvek od GreatPsycho »

jova píše:Já tu teplotu z toho tahám, ale moc přesné mi to nepřipadá. Sice měřím jen orientačně na celé stupně, ale i tak mi to mám pocit ukazuje o cca 3 stupně vyšší teplotu. Možná to bude jenom tím, že to mám zabudované přímo v těch hodinách a ohřívá se to od všeho kolem. :roll:
Jaj, díky, že jsi tohle napsal, měl jsem v plánu udělat to samé - zabudovat do zařízení. Asi si to ještě rozmyslím. :D
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Sbírání dat

Příspěvek od pgerla »

GreatPsycho píše:A jestli ti přijde 2000 zápisů za týden jako, že je zařízení nevyužito, pak už k tomu nemám co dodat.
2000 zápisů zvládnete i za den. Bavíme se o přesnosti Času a ten se dá vyhodnotit na 2000 zápisech za 2000 dní. Na 2000 za týden moc velkou odchylku času nezměřím :)

A vadí ve statistice když bude teplota změřena o 10 vteřin později? Asi jak komu.
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

Re: Sbírání dat

Příspěvek od GreatPsycho »

pgerla píše:
GreatPsycho píše:A jestli ti přijde 2000 zápisů za týden jako, že je zařízení nevyužito, pak už k tomu nemám co dodat.
2000 zápisů zvládnete i za den. Bavíme se o přesnosti Času a ten se dá vyhodnotit na 2000 zápisech za 2000 dní. Na 2000 za týden moc velkou odchylku času nezměřím :)

A vadí ve statistice když bude teplota změřena o 10 vteřin později? Asi jak komu.
Pokud dochází k odchylce 5 minut na den, nemá smysl nechávat zařízení zapnuté déle - časy se budou velmi lišit, a vzhledem k tomu, že zápis je jednou za pět minut, a odchylka je 5 minut, není to už jen o špatném času zápisu, mohou mi zápisy i chybět. Neříkám, že potřebuji něco, co bude zapisovat hodnoty na vteřinu přesně, ale rád bych, aby když u zápisu bude 12:00, budu vědět, že zápis proběhl mezi 11:59 a 12:01. Nyní se na to nelze spoléhat. A měřit 2000 hodnot za 2000 dní mi není k ničemu. Modul potřebuji obnovovat po pěti minutách. Navíc běh naprázdno pouze s dotázáním času po nějakém časovém intervalu vedlo ke stejnému výsledku. Tudíž se nezdá, že by modulu vadilo, zde se ho dotazuji jednou za vteřinu, nebo jednou za den.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Sbírání dat

Příspěvek od daton »

Bez komentáře
Naposledy upravil(a) daton dne 07 dub 2017, 19:44, celkem upraveno 1 x.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Sbírání dat

Příspěvek od DavidO »

Opravdu bych zkusil, co navrhoval jova: nastavit přesný čas, dát na den na poličku (mezitím nečíst, nepsat!) a za den si přečíst čas. A já dodám: mezitím si pořádně přečíst datasheet a dostupné aplikační noty.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
GreatPsycho
Příspěvky: 66
Registrován: 03 bře 2017, 03:21

Re: Sbírání dat

Příspěvek od GreatPsycho »

DavidO píše:Opravdu bych zkusil, co navrhoval jova: nastavit přesný čas, dát na den na poličku (mezitím nečíst, nepsat!) a za den si přečíst čas. A já dodám: mezitím si pořádně přečíst datasheet a dostupné aplikační noty.
jj, asi udělám víc testů, abych ověřil proč se to děje. Tak hurá rozdělat tabulky, a jde se nahrávat. :lol:
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Sbírání a zobrazení dat

Příspěvek od aladin »

Mě by zajímala s tím spojená otázka- jak zobrazit data a grafy na webu? existuje nějaký free skript pro apache/php/odbc ?
Zatím mám ideu, že budu posílat data přes esp8266 pomocí get/post na můj webhosting. nebudu tedy mít možnost instalovat exe do apache.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Sbírání dat

Příspěvek od hubacekp »

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1527
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Sbírání dat

Příspěvek od Dex »

Na sběr dat je taky dobrý buď cloudový ThinkSpeak a nebo lokálně (mám to na RPi2) InfluxDB a Grafana na vizualizaci. Pochopitelně ale existuje řada dalších řešení, jen tohle mám osobně vyzkoušené ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět