Hodiny a časování

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1363
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

Jirka píše:Ať to zkouším jak chci (podle uvedených příkladů) tak se mi to do hodiny (nebo jednotek hodin) rozhodí minimálně o několik sec.
Tak složitá podmínka je asi jen kvůli přetečení.
Takhle vytvořené je ale jistě lepší než v http://www.arduino8.cz/lekce-32-arduino ... -programu/.
Ahoj,

Teď se přiznám, že úplně přesně nevím na co reaguješ, přijdeš v sobotu na doupě?
Ani v tom článku se dvakrát moc nechytám, tak se s přetečením millis nepočítá vůbec.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

No jo to jsem celý já snažím se nic nezanedbat i na základní rovině :D
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od Jirka »

fulda píše:
Jirka píše:Ať to zkouším jak chci (podle uvedených příkladů) tak se mi to do hodiny (nebo jednotek hodin) rozhodí minimálně o několik sec.
Tak složitá podmínka je asi jen kvůli přetečení.
Takhle vytvořené je ale jistě lepší než v http://www.arduino8.cz/lekce-32-arduino ... -programu/.
Ahoj,

Teď se přiznám, že úplně přesně nevím na co reaguješ, přijdeš v sobotu na doupě?
Ani v tom článku se dvakrát moc nechytám, tak se s přetečením millis nepočítá vůbec.
Ahoj,
reagoval jsem na - od fulda » 06 lis 2016, 20:19 .
Na to doupě bych rád ale ani nevím kdy a kde to je.
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od DavidO »

Jirka píše:Na to doupě bych rád ale ani nevím kdy a kde to je.
Člověče, ty snad nečteš fórum... :roll: Podívej se do aktivních témat a nasyp si rychle popel na hlavu; snad to stihneš dřív, než jrt vstane, to by ho asi kleplo ;)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1363
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

DavidO píše:
Jirka píše:Na to doupě bych rád ale ani nevím kdy a kde to je.
Člověče, ty snad nečteš fórum... :roll: Podívej se do aktivních témat a nasyp si rychle popel na hlavu; snad to stihneš dřív, než jrt vstane, to by ho asi kleplo ;)
Davide - vid93 a n2kdo si myslel, že opakování v TOMTO vlákně je trochu přehnané.
Je pravda, že program na TÉTO stránce není aktuální, protože tam schází poznámka o tom, jak v pátek sežereme svatomartinskou husu. Teda pokud to není součástí bodu "Chlubírna".

Obrázek

Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od Jirka »

Hurá, už vím, že sobota je hned po pátku. :o
Fakt je, že jsem vždy šel jen na Obsah fóra a pak Arduino.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

No tak jsme se :D a ted trochu vážně o nevážných věcech. Stále zkouším ten můj matematický algoritmus o kterém si myslím že by čisě matematicky mohl dorovnávat ty milisekundy ale on nechodí!!! A není mi jasné proč vždyt matematika arduinu docela jde.

Tak že když mám
unsigned long ms,tik,pom;
ms = millis();
if ((tik>=1000) && (tik <= ms)) || ((tik<1000) && (ms<2000) && (tik <= ms)) {
{ if (tik <ms) { tik = (1000 - (ms- tik) +ms);} else {tik = ms}}
// číslo 2000 je jakékoli číslo větší než 1000 a menší než (maxint-1000), zahrnuje jistou rezervu pro zdržení kódu.
// tady se dělá co je potřeba
}

no ale když jsem si dal zobrazit ten tik co by měl být zkrácen tak nic je tam přičtena 1s tedy 1000. když jsem si dal pouze do

pom = (ms-tik)

tak to vychází krásně je vidět jak se algoritmus spožduje a milisekundy přibývají na ale když je chci odečíst

pom = ms - pom
tak na pom dostanu hodnotu ms bez odečtu , proč je tomu tak????? Proč zde nechce arduino odečítat když ms -tik odečte???
Naposledy upravil(a) daton dne 10 lis 2016, 12:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od jrt »

DavidO píše:... než jrt vstane, to by ho asi kleplo...
Ten už nevstane... :evil:
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1363
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

daton píše:No tak jsme se :D a ted trochu vážně o nevážných věcech. Stále zkouším ten můj matematický algoritmus o kterém si myslím že by čisě matematicky mohl dorovnávat ty milisekundy ale on nechodí!!!
Tak už se s tím netrap, zabal si to do škatulky a v sobotu to dáme dohromady.

Mimochodem, podle tajných informací z redakce můj nudný článek o hodinách vyjde pravděpodobně v amáru 01/17, tak si koukejte zařídit předplatné, protože na stáncích se toto horké zboží dlouho neohřeje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

No já možná sáhnu po pdf článku samotného autora i s komentovanými obtížnějšími pasážemi a nechám si tu flešku zrovna podepsat co ty na to :) ?Samozřejmě až po vyjití amára které je ted dost nedostatkové zboží.
Odpovědět