Arduino mega 2560 + Ethernet shield + další shield

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1372
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Arduino mega 2560 + Ethernet shield + další shield

Příspěvek od fulda »

Ahoj,

mám takovej životní problém - potřebuji si postavit takového menšího sněhuláčka. dospod potřebuji dát TOHLE Arduino Mega 2560, na něj pak TENTO Ethernet shield a ještě jeden vlastní shield. úplně přesně nevím, jaké mám zvolit pořadí těch shieldů. Hlavně tedy nevím, v jakém stavu se dodávají ty Ethernety. Podle sterých zvyklostí se používalo SPI na pinech D11(MOSI), D12(MISO), D13(SCK), to ale zrovna pro mega neplatí, takže se v R3 začalo prosazovat používání SPI z programovacího konektoru. (bohužel ten Ethernet mám ještě někde ve spárech české pošty, takže se zatím nepodívám)

A proč to tak rozebírám - protože třeba Ethernet nemá ten programovací konektor pokračovací.

Druhá věc je, že moje deska používá převážně piny D14+ které nejsou na Arduino UNO, ale občas se nevyhnu třeba pinům D8 a tak. Takže nemohu dát mojí desku "jenom dozadu", ale musím obsadit celou délku.

Otázka je, jestli se mám stavět hned na arduino a třeba si udělat na vrchu vlastní piny pro SPI a napájení ethernetu s tím, že to nebude kompletní průchodka, nebo jestli mám udělat kompletní průchodku přední poloviny (dole mega, nahoře uno)?
A také, jestli mám dělat průchozí programovací piny a nebo si je vezmu dole jako D50-D52 a nahoře je dovedu jako novej programovací konektor?

Dělal jste někdo podobné stavby?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino mega 2560 + Ethernet shield + daldalší shield

Příspěvek od Dex »

Jenom takovy nápad. Na Arduino bych dal nějaký vhodný "proto" shield a místo shieldu s ethernetem bych si sehnal jen samostatný modul se stejným čipem. Ten modul bych přidělal na ten "proto" shield a prodrátoval dle potřeby ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino mega 2560 + Ethernet shield + daldalší shield

Příspěvek od daton »

Ahoj
no trochu podobný problém jsem řešil také i když u mne to bylo připojení na nano a popravdě propojovací konektory z aliexpresu fungují naprosto super. SPI jsem na nanu dal z druhé strany tak že to šlo spojit jako vláček. Ale jinak v tom nevidím problém a asi oba způsoby co navrhuješ budou fungovat.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1372
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Arduino mega 2560 + Ethernet shield + daldalší shield

Příspěvek od fulda »

Já jsem vlastně ještě nepopsal třetí variantu nad kterou jsem uvažoval - a to je dát Ethernet doprostřed. a na ten můj dát dvě délky konektorů
Ty z první poloviny normální délky a ty z druhé poloviny "dvojité" délky. Takže tím "dorovnám" vejškovej rozdíl, ale zase nepůjde tento shield použít bez nějakého menšího uprostřed.
Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino mega 2560 + Ethernet shield + daldalší shield

Příspěvek od Dex »

Jestli dojde na třetí variantu, tak pak prosím foto :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino mega 2560 + Ethernet shield + další shield

Příspěvek od daton »

Možná by bylo nejsnažší dát doprostřed arduino a prostě mu naletovat z druhé strany dutinky tak jak budou třeba.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Arduino mega 2560 + Ethernet shield + další shield

Příspěvek od pgerla »

řešíte pi... než bude hotový program, tak to propojte dráty.
Odpovědět