Dotaz na modul

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Dotaz na modul

Příspěvek od daton »

Na aliexpresu se objevil tento modul myslíte že je to programovatelné jako arduino?

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-STM ... 0.3.yXTygd
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od jrt »

jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1526
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od Dex »

Já Rogerovi věřím, ale otázka je, čemu to má vlastně sloužit. Navíc je potřeba se připravit, že tam určitě bude pár "háčků", třeba jako v případě rozšířenějšího ESP8266.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
valdav
Příspěvky: 3
Registrován: 06 dub 2016, 12:12

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od valdav »

Programovatelné je a je na to i návod viz https://github.com/rogerclarkmelbourne/Arduino_STM32. Na youtube jsou i video navody, odtud jsem to zkousel a funguje to https://www.youtube.com/watch?v=-zwGnytGT8M. Problem je ten ze si budes muset napsat vetsinu knihoven sam, pokud je nenajdes na internetu. Treba timer si urcite budes muset nastavit, v dobe kdy jsem to zkousel jsem pro nej nic nenasel.
Naposledy upravil(a) valdav dne 07 dub 2016, 00:39, celkem upraveno 1 x.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od daton »

Aha no tak to asi počkám až se to rozšíří a ty knihovny někdo napíše :D tedy jestli to bude mít úspěch.
valdav
Příspěvky: 3
Registrován: 06 dub 2016, 12:12

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od valdav »

Ha, nevšíml jsem si toho odkazů od Jrt :o . Projdi si prvni odkazy. Na odkazu z Ghitub jsou poměrně dobře ukázané příklady jak pracovat třeba s časovačema 1 až 4, se servem, či displejem (skoro jakýmkoliv) a o I/O ani nemluve. A stále se tam objevují nové věci co jsem teď koukal.
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od aladin »

Obrázek
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 263
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od gilhad »

Tak zatim jsme na tom rozblikali radu diod, coz je na jedno odpoledne docela uspech. Bohuzel prez Arduino IDE, nikoli Makefily, ale i na tom se uz (pomaleji) pracuje. Jeste budu potrebovat I2C (Wire), tak uvidim, jak se zadari ...
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od aladin »

Je možné použít usb konektor i na programování?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 263
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na modul

Příspěvek od gilhad »

Melo by to byt mozne (po nahrati bootloaderu), ale tak daleko jsem se zatim nedostal - pouzivam obycejny USB-Serial prevodnik a A9/A10 piny - navic je to 5V tolerantni a ma to 5V napajeci vstup (asi prez stabilizator), takze ten samy prevodnik, co pouzivam na Arduina Mini Pro 5V :)

(BTW: kdyz 5V Arduino pripojim prez VCC na 3.7V li-polku, tak taky bezi a tvari se, ze se nic nedeje :)
Odpovědět