Arduino nano závady

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Arduino nano závady

Příspěvek od daton »

Zdravím
chtěl bych se podělit o několik postřehů.
První arduino nano mi odešlo když jsem odpojil zdroj a nechal připojení vstupy na měření přičemž jsem si neuvědomil že jsem odpojil i zem u desky pro měření napětí no a do vstupů šlo velké napětí. Arduino se začalo chovat tak že při zapojení zablikali diody tak L tak Tx i Rx ale při nahrávání programu už blikala pouze Rx a Tx ani neblikla.

U druhého mi tam vlétlo asi 7V do napájení a tam už nebliká ani Rx.
Zajímavé je že u obou asi neodešel USB řadič protože usb se při připojení do PC přihlásí správně a chtějí i různé porty. Nahrávání ale u obou skončí tím že arduino neakceptuje data a neodpoví.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od daton »

Máte někdo také takovou zkušenost s arduinem?
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od daton »

Koukám že asi nikomu ještě arduino neodešlo - zajímavé :D , já jsem přemýšlel jestli by se nedalo arduino ještě nějak opravit tedy je mi jasné že pokud je v háji atmel tak ne ale jen pro zajímavost bych chtěl vědět zda je to opravdu ten atmel nebo jen zbouraný softvare nebo ještě něco jiného? Jak se vůbec projevuje ztráta (výmaz) software v arduinu?
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od hubacekp »

Mě se jen stalo, že jsem přepólováním odpálil kondenzátor na mini pro. programovat ale šlo. jen odešel onboard regulátor napětí z Vin na Vcc.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od daton »

Tak už nevím zkontroloval jsem a zaktualizoval ovladače ftdi tady je ještě starý čip. Obě arduina se chovají téměř stejně, když je připojím najdou naskočí na pc port a já ho najdu v arduinu a zatrhnu. arduino mám komplet odpojene jen na USB. |Vše jako normálně a při zapnutí blikne L led u obou včetné diod rx a tx. U jednoho mi zabliká L led při restartu tlačítkem u druhého ne to je jediný rozdíl. Když spustím nahrání programu tak blikne L dioda a potom se rozbliká dioda RX přijímače ale dioda TX už neblikne ani u jednoho a vše skončí hláškou

stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00

U třetího funkčního typu už mám převodník 340 ale tam to bez problémů nahraje cokoliv. Pokud blikne dioda L znamená to že bootloader by měl pracovat ale není mi jasné proč arduino neodpoví. Myslím že by to mohl být nabouraný bootloader ale nevím jak ho přepsat, už jsem koukal na různé návody ale většinou tam řeší čistý čip nikoliv třeba nabouraný bootloader. Nemáte někdo zkušenost s přepisem bootloaderu u arduina nana a postup jak to udělat?
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od Vladimir66 »

jaky pouzivas system ?
falesne FTDI chipy umrtvily nove ovladace pro WIN. je o tom spousta na netu.
pokud mas CH341 tak ok.
jeste jsem nasel tento link, tak to omrkni
http://www.circuitattic.com/home/5-site ... erfix.html
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od daton »

Ahoj
no mám to na W7 i na XP čkách a mám tam ten starší čip ftd jestě před nástupem CH340. Ten modul s 340 mi chodí jako jediný dobře. Ale ty dva starší mi nechodí. A vzhledem k tomu že Rx začne při nahrávání blikat tak tam proudí data ale fakt je že čip neodpovídá, tak že si myslím že buď je nakopnutý bootloader - program neví že má odpovědět, nebo je poškozený výstup Tx nebo případně je poškozená pamět a nelze zapisovat a tím není co hlásit ale je to jen odhad.
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od Vladimir66 »

chodily ty arduina nekdy a pak najednou prestaly ?
to se stalo po celem svete klonum FTDI..
pokud je to tvuj problem a mas prepsany VID v cipu, pak musis znovu naprogramovat spravny VID.
http://forum.arduino.cc/index.php?topic=274387.0

pokud je ale chyba na desce nebo v Mega328, pak musis resit je.
zkus tesne pred programovanim zmacknout reset.

ale neztracej na tom cas. cinsky Nano stoji 2USD a ta 100Kc za dve nestoji za hodiny badani.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od daton »

Zdravim tak mám opět dotaz na závadu nana při které jde program nahrát funguje ale při odpojení usb je zapomenut a v paměti je programna blikani integrovane led. Mám verzi ide 1.6.8 ale myslím že to za ulozeni nemúže. Nesetkal jste se s tím někdo?
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino nano závady

Příspěvek od DavidO »

Popisu úplně dobře nerozumím. Je to tak, že nahraješ program a dokud je to připojené kabelem k počítači, tak ten tvůj nový program běží (a co já vím třeba posílá po seriáku něco do PC), a pak až kabel odpojíš, tak se to "zapomene", bude to jen blikat a při příštím připojení k PC a puštění serial monitoru z Arduino IDE už nic z Arduina nechodí a furt jen bliká jako po odpojení?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět