Arduino UNO - nelze nahrát program

fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Děkuji za pomoc, displej s Arduinem pracuje dobře. Poněkud mě děsí, že si všechny další programy s displejem (a náročnější) budu muset upravovat,
ještě než začnu a nezanesu tam chyby. Zatím začnu s tímto a přitom budu shánět takový, při kterém si nebudu muset upravovat programy.
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Mohu použít použít k displeji LCD5110 knihovnu LCD5110_Basic.h ?

http://www.rinkydinkelectronics.com/library.php

1) stáhl jsem na plochu PC " LCD5110_Basic.h ".
nevím zda je lze použít a zda proto nemusí být nějaké
změny v programu.

2) V adresáři "libraries" jsou vždy alespoň ještě dva podadresáře.
Př: Servo
examples
src --->
servo.h

Jsou v adresáři "libraries" podaresáře, kam lze jen LCD5110_Basic.h přidat,
nebo se to musí udělat podadresáře stejně jako u Serva ?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fulda »

Nejsem si jistej, jestli rozumím otázce, ale popis práce s knihovnou ve formátu .zip je ZDE
A píšu to proto, že po kliknutí na lcd5110 jsem se dostal na tuto stránku a tam je ke stažení právě ta LCD5110_Basic.zip knihovna a také pdf manuál.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Děkuji za pomoc. Na těchto stránkách je asi vše, co potřebuji (v angličtině).
Rozumim jen obrázkům, textu téměř vůbec.Škoda, že to někde není přeloženo do češtiny, jistě nejsem sám, kdo by to uvítal.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od DavidO »

fin, tenhle dnešní dotaz by bývalo bylo lepší dát jako nové téma ve fóru Arduino a nazvat ho třeba "jak přidat knihovnu?", protože tohle už s původním názvem tohoto tématu, že nejde nahrát program, už jaksi nesouvisí.
K tomu co psal Fulda - stáhneš si zip a dáš si ho kamkoli na disk. Nerozbaluješ, z Arduino IDE to přidáš na několik kliků podle obrázku a pak tu knihovnu v kódu použiješ tak, že si ji vybereš v menu Sketch > Import Library. To je celý.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět