Arduino UNO - nelze nahrát program

fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Moc děkuji DavidO a pgerla a mám dotaz na jedno nouzové řešení. Nízká cena Nokia 5110 je pro mě lákavá.
Ale zatím jej nemám. Odskoušel jsem si téměř všechny programy s PICAXE, které byly
v RCR modeláři (bez problémů). Na konci jsem používal na měření vzálenosti ultrazukovým
čidlem displej 1602A20 . Nešlo by jej použít s Arduino UNO ? Ještě jednou děkuji.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od DavidO »

Určitě šlo, protože obecně bude málo takových malých displejů, kde by to nešlo ;)
Podle čísla to je dvouřádkový šestnáctiznakový displej, akorát nevím, jaké má rozhraní, může být paralelní, seriové, i2c, SPI a i jiné, ale to je všechno normálka a na Arduinu není problém to použít, knihovny jsou a nemusíš se učit je psát :lol:. Na rozdíl od toho z mobilu je znakový a ne grafický (i když se to na grafiku tak trochu dá použít, protože se dá nadefinovat pár vlastních znaků, ale to už je trochu přes ruku).

Ten displej z mobilu už máš koupený a je teprv na cestě, nebo jsi ho ještě nekoupil? Podle tohohle je sice levnej, ale problémovej a za podobně malý peníz se dá koupit lepší. Nicméně, pro začátek špatný nebude. Jen dej bacha na napájení, ten jeho řadič má podle orig. Philips datasheetu napájení 2.7-3.3V a na Arduinu můžeš (podle toho které máš) najít 3.3V, 5V a napětí přímo zdroje (Vin), které může být i vyšší, tak aby sis ho neodprásknul.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Ještě jsem jej nekoupil. V tom časopise je to psaný nejednoznačně, v novějším
"programovacím prostředí" jž to má být automaticky bez stahování. Chtěl jsem si
to zjistit, než to objednám. Mě nejde tolik o peníze, jen co mám u PICAXE
LCD SIC1602AYPLEB20 stál min. 600,-Kč. Před chvílí jsem ho zkoušel a ukazuje dobře.
Vím, jak je zapojený u PICAXE a co bylo v programu. Nemám ale k němu manuál.
Vstup RX u disleje je u PICAXE 20M2 na pinu C.1 .Raději bych koupil jiný od kohokoliv
a cena nerozhoduje. V současný době jsem schopen objednat jen v tuzemsku.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od DavidO »

fin píše:V tom časopise je to psaný nejednoznačně, v novějším "programovacím prostředí" jž to má být automaticky bez stahování.
Není "ten časopis" resp. aspoň ten článek někde na webu?
fin píše:LCD SIC1602AYPLEB20
Tenhle by s Arduinem měl jít v pohodě. Bylo by lepší ho zapojit na jiný seriák Arduina než ten, který se používá k připojení k PC.
fin píše:Vím, jak je zapojený u PICAXE a co bylo v programu. Nemám ale k němu manuál.
Manuál je ke stažení česky ve Snailshopu (klikni dole pod obrázkama na záložku "Ke stažení").
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od micer »

Je to tenhle manuál, coti chybí?
sic1602a20.zip
(149.99 KiB) Staženo 296 x
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Děkuji za pomoc "micer"a "DavidO".Ano je to manual k mému dipleji(již jsem si jej stáhl).
Tím jsem o krůček dál. Jak jej použít společně s PICAXE vím (alespoň si to myslím).
Nevím ale, jak jej použít s Audrino UNO. Pro displej používám samostatnou bat. 11V.
Mám všechny časopisy."RCR revue",RobotRevue a snažím se seznánit se s Ardrinem
používáním ozkušováním uvedených programů od 1lekce, 2, 3 atd. Na displeji jsem se zasek.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od DavidO »

Aha, tak ono to bylo z Robot Revue :) to se doma podívám, co tam je psané. Je to už starší, od té doby SW pro Arduino (a hlavně knihovny) prošel nějakým vývojem, takže lecos dnes půjde dělat snáz.
Displej bych připojil asi takhle ("asi"=píšu to z hlavy tak možná ne úplně přesně): napájení stejným způsobem jako s Picaxe, rx displeje na digitalni port 2 Arduina. V programu pro Arduino:
na začátek přidat:
#include <SoftwareSerial.h>
SoftwareSerial Displej(3,2);
do Setup() přidat:
Displej.begin(9600); (anebo 2400 podle toho, jak je nastavená ta propojka na Baudrate na displeji)
Displej.write(0xff);Displej.write(0x01);delay(2);
a pak používat, třeba: Displej.print("baf");Displej.print(123*456);Displej.print(22.0/7,5);
pro přesun kurzoru na začátek: Displej.write(0xfe);Displej.write(0x80); (a tak podobně pro ostatní příkazy toho displeje)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od jrt »

LCD SIC1602AYPLEB20 stál min. 600,-Kč.
To snad ne?
Nemám ale k němu manuál.
A ten manuál, který je ke stažení přímo na stránce prodejce ti nestačí?
jrt
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Hlubce se kaju a omlouvám "jrt" . Má pravdu, chybně jsem napsal
LCD SIC1602AYPLEB20 stál min. 600,-Kč. NENÍ TO PRAVDA. Stál 490,-Kč

V paměti jsem to asi přehodil. Na stejné faktuře bylo ještě čidlo SRF05 za 616,-Kč.
Při mém věku, když je to je faktura z 25.4.2011 ?
Obdivuji s jakým taktem jsem byl na chybu upozorněn.

S mou mizivou pamětí a nízkým výkonem mozku je je ode mě drzost, že připravuji o čas
ty mladší. Manuál k zapojení displeje by jistě měl stačit.

Pro DavidO: Děkuji za naprosto vyčerpávající návod. To podle něj zvládnu i já(doufám).

Ps: To co píši je to, co si myslím že je skutečnost, ta ale může být úplně odlišná.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od Dex »

Tak zrovna jrt už taky není žádnej mladík :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět