Arduino a RS232

DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od DavidO »

Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od micer »

Dex píše:Tak jen pozor na to, aby ta ATMEGA měla v sobě bootloader Arduina. Jinak to fungovat nebude. Pokud ho nemá, bude potřeba postavit také programátor. Tam bohužel neporadím, kdybych ho neměl, koupím ho hotový (za ty ceny :-)).
Nejde jen o bootloader Arduina, ale také kterého Arduina. Tedy třeba ne bootloader UNO, ten počítá s USB rozhraním, ale třeba z Arduina mini PRO, to má přímo vyvedený holý sériový port.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1527
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od Dex »

DavidO píše:Čéče, ty jsi fakt nějakej mladej :-) Buď má síťovku, anebo diskety anebo aspoň sériovej laplink, ne?
Kdepak, právě že tohle mám pořád v živé paměti :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1527
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od Dex »

Jen pro zajímavost, na eBay stojí USB programátory včetně dopravného cca 100,- Kč a klasika Arduino Mini (klon s CH340G) cca 50,- Kč.

Domácí bastlení tedy vyjde finančně v lepší případě na stejné peníze, ale někdy je i cesta cíl ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Vesničan

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od Vesničan »

Nedaří se mi přidat mezi desky Arduina Atiny. Mám stažený soubor hardware. zip rozbalený v adresáři kde je Arduino.exe soubor pins_arduino.h, po spuštění Arduino IDE ve spodním řádku je chybové hlášení „nemohu nalézt soubor boards.txt, není starší než verze 1.5? Já mám verzi 1.6.5. Děkuji.
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od hubacekp »

pro Attiny by to podle tohoto návodu (http://highlowtech.org/?p=1695) mělo být rozbaleno do sketchbooku, tedy sem:
Documents > Arduino > hardware > attiny > avr
adresář hardware se musí vytvořit
Vesničan

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od Vesničan »

hubacekp píše:pro Attiny by to podle tohoto návodu (http://highlowtech.org/?p=1695) mělo být rozbaleno do sketchbooku, tedy sem:
Documents > Arduino > hardware > attiny > avr
adresář hardware se musí vytvořit
Díky nakonec pomohla až hloubková odinstalace a pro jistotu stažená verze Arduino 1.6.6 pak přesně podle návodu.
Vesničan

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od Vesničan »

jrt píše:Třeba takto.
Dobrý den
Než zapájím ledky tak chci otestovat MAX232 ze seriál monitoru ale nerozumím jak mám propojit R1 a R2. Za radu předem diky.
Vesničan

Re: Arduino a RS232

Příspěvek od Vesničan »

Dobrý den.
Mám konečně zhotoven sériový programátor (RS232), paralelní programátor (odporový) a zdroj 5V. Než dorazí objednané součástky na Arduino tak bych rád otestoval funkčnost šuplíkového dědečka (demontovaného) PCB 80C51BH-2 mohu se o to pokusit v Arduino IDE? Mám ver. 1.6.8. Ještě jsem se o nic takového nepokoušel Dle datashetu jsem připojil krystal a dva kondensátory 30pF. Za pomoc předem díky.
Odpovědět