Proto Shield

Odpovědět
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Proto Shield

Příspěvek od JuraS. »

Vím, že tady je spousta bastlířů tak by mě nepřekvapilo kdyby na Proto Shield na Arduino UNO nebo Arduino MEGA naskládal kde co. Mě by se líbilo tam mít expander I2C, WiFi modul, BT modul, IR modul a sem tam nějaké konektror na připojení. Ale to je jen moje zbožné přání. prý se češi neradi chlubí. Já si to nemyslím. Tak se tady pochlubte co jste dokázali naskládat na ProtoShield. Ať se dá posoudit proč v mezinárodní konkurenci vyhráli Mexičané (!?!) a proč Litevci a Rumuni byli před Českem.
tomajstr

Re: Proto Shield

Příspěvek od tomajstr »

Protože čech neutrácí za proto shield, sežene si kus kuprexitu a udělá to na něm (nehledě na to že letovat kuprexit je jednoduchý ale na protshield to musí jít blbě, měl jsem univerzální desku s nepájivým lakem (protoshield bet nožiček) a letělo to do koše) :D
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Proto Shield

Příspěvek od JuraS. »

Viz odkaz . Celková cena 64.43 CZK i s poštovným? To ti příjde moc ?
tomajstr

Re: Proto Shield

Příspěvek od tomajstr »

jo, a hlavně když chci něco dělat, kus kuprexitu se vždycky někde vyhrabe :D
edit: a ebay chce kreditku kterou né každej má
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Proto Shield

Příspěvek od aladin »

Ono to mozna stoji 65, ale musis vyhrat aukci.
Protoze mas dost casu, tak si ji kup a pajej...
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Proto Shield

Příspěvek od JuraS. »

Tu aukci jsem vyhrál...už před měsícem...otázka : kde sháníte součástky ? Třeba takový MAX44005. Dokážete někdo sehnat za rozumnou cenu ?

A pak otázka byla co všechno dokážete vy sestavit a ne co já. Kde kdo heká jaká "je krize" ale když někoho hledáš na něco tak každej nemá čas, neumí, nemá díly a nebo chce hauznumero. Tak mě zajímalo co umíte sestavit a ten proto shield k tomu sváděl. Taky bych se mohl zeptat jestli dokážete vyrobit minipH (netřeba, koupil jsem hotové) když je k němu kompletní popis i oboustrané desky 2,5*2,5 cm kam se musí vejít i BNC konektor. když do dokázal nějakej kluk kdesi. tak co vlastně kdo dokážete sestavit ? Jeden můj kámoš před hromadou let sestavoval na koleně vysílačku co s ní pípal až na nějaký ostrovy u novýho zélandu. a pak si posílali pohlednice. To bylo užitečné a zábavné. V tý době se to nedalo koupit, tak si to vyráběl. To jsem bral že to slouží. Taky opravoval elektrický hračky pro děti. Dneska by se asi s tím nedělal. Tak nevím co teď v dílně kutí. Přestěhoval jsem se.
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Proto Shield

Příspěvek od aladin »

Pokud budu politicky nekorektni, tak ty "zluty vopice" sice teprve nedavno slezly z bambusu, ale protoze jsou placeny za vysledky a ne za spamovani, jsou mnohde mnohem dal nez liny "cesky rucicky" . A cena je jinde, protoze zivotni naklady a podminky k praci jsou nesrovnatelne s "bohatym zapadem"
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proto Shield

Příspěvek od kolbaba71 »

edit: a ebay chce kreditku kterou né každej má
Já kupuju už pár let na eBay a kreditku jsem ještě nepoužil. Stačí si založit Paypal a ten se dá dneska bez potíží dobít z účtu. Stačí mít účet a internetový bankovnictví a peníze se na PayPal převedou většinou do 5 minut. Ale asi záleží i na bance. Mám pocit, že některý banky stále nefungují úplně online a zadané platby zpracovávají hromadně jen jednou denně. Pokud by člověk neměl ani ten účet, tak stačí vložit peníze na správný účet PayPalu u Unicreditu s kódem co je uvedený u účtu v Paypalu, jenž identifikuje vlastníka. Ale to už je pracnější, něco to stojí a trvá to i déle.

A nakupovat se mě na eBay vyplácí. Např. chtěl jsem ATmega 2560. U TME tenkrát stál tenkrát ( 2-3 roky zpět) jen mcu cca 700 kč bez DPH. Po zaplacení DPH a poštovnýho jsem s cenou byl přes 900 Kč. Jelikož je to smd, do nepájivýho pole se to nedá zapojit. Takže sehnat/vyrobit redukci. Nakonec jsem koupil na eBay Arduino mega 2560 v přepočtu za cca 300 Kč. Bootloader Arduina jsem nevyužil, ale použil jsem to jako mcu s redukcí. 8-)
dan3288

Re: Proto Shield

Příspěvek od dan3288 »

tomajstr píše:Protože čech neutrácí za proto shield, sežene si kus kuprexitu a udělá to na něm (nehledě na to že letovat kuprexit je jednoduchý ale na protshield to musí jít blbě, měl jsem univerzální desku s nepájivým lakem (protoshield bet nožiček) a letělo to do koše) :D
Současná cena proto shieldu je na Ebay 48 Kč včetně malého breadboardu. Bez aukce a s poštovným zdarma. A mimochodem, na prokovené otvory se ti letuje špatně? Neznám nic lepšího. Já shieldy už nepoužívám proto, že Arduino UNO/MEGA jako takové sice do začátku mnoho věcí usnadnilo, ale jde jen o odrazový můstek. Na praktické použití je pro mne moc velké a omezující je i 5V logika. Lépe je navrhnout si plošňák vlastní, nebo to zbastlit na desce s vyleptaným rastrem předvrtaných bodů.
Odpovědět