Jak to propojit ?

Odpovědět
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Jak to propojit ?

Příspěvek od JuraS. »

Výrobci doplňků pro arduino by měli trochu uvažovat. Na arduino mega bych potřeboval zapojit ethernet shield, proto shield a senzor shield. Jak to ale zkombinovat mě nenapadá když například seznzor shield je počítaný jako ten úplně nahoře. Proto shield by se mi hodil pro to abych na něj, na desku napojil víc I2C modulů a 10k rezistor na EC sondu (to je to co mě teď hned napadlo, bylo by toho i víc, například bych si na ní nechal naskládat měřící pH modul). Ale nepochopím proč někdo už dávno nevyrábí ethernet shield pro arduino mega. Proč je jen s krátkým napojením na UNO a jeho klony. To mi prostě hlava nebere. Jistě, existuje ethernet modul odděleně, jistě i SD kartový modul odděleně. Takhle ale zabírají jen stejné místo jako arduino mega. Pro některé projekty je to dost důležité nemít celé zapojení rozložené na ploše A4.
Btw. taky mě zajímá proč je wifi shield tak drahý když samotné Wifi moduly stojí míň než krabička cigaret. Víte to někdo ? a proč to někdo neudělal i pro arduino mega ?
Odpovědět