Displej 4x7 segmentů / I2C

Odpovědět
Král
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2015, 19:07

Displej 4x7 segmentů / I2C

Příspěvek od Král »

Potřebuji čtyřmístný sedmisegmentový displej s I2C rozhraním a napájecím napětím 3,3V. Nebude to k Arduinu, ale našel jsem takový mezi periferiemi Arduina (http://playground.arduino.cc/Main/TM1650). Osazený je obvodem TM1650 a k tomuto obvodu jsem našel i datasheet, dokonce jeho anglický překlad. Jenže kromě zřejmých chyb, které zvládnu opravit, jsou tam díky strojovému překladu i nepřehledné části. Není tady někdo, kdo už s tím pracoval?
Uživatelský avatar
Rosparovac
Příspěvky: 26
Registrován: 30 dub 2014, 19:17

Re: Displej 4x7 segmentů / I2C

Příspěvek od Rosparovac »

Se sedmisegmentovkami mám bohaté zkušenosti, nicméně ne přes i2c. Ale například přes časový mux, nebo 4511 obvody. K čemu to máš?
Náš tým RTOstrava
"Nikdy se nehádejte s blbcem, protože se tím snížíte na jeho úroveň a tam Vás ubije svými zkušenostmi..."
Král
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2015, 19:07

Re: Displej 4x7 segmentů / I2C

Příspěvek od Král »

Se sedmisegmentovkami (šestimístný displej) ovládaný z ATmega2560 (ale i jiných MCU) mám taky zkušenosti. V minulosti jsem si hrál i s displejem 4x7 segmentů s řadičem PCFxxxx (přesný typ už si nepamatuji), který je ovládaný po I2C, ale jednak je to na 5 V a jednak si ho někdo půjčil a já už jsem zapomněl kdo.
Tento displej, o který se teď snažím, bude pověšený na ARM od firmy Freescale a pokud se bude dařit tak na ARM od Energy Micro.
Odpovědět