Nastavení času v DS1307

Odpovědět
Kopecek

Nastavení času v DS1307

Příspěvek od Kopecek » 28 led 2014, 16:54

Dobrý den,
již několik dní se snažím přijít na to kde je chyba. Pro nastavení hodinového modulu DS1307 jsem zkusil knihovnu RCTlib z odkazu https://github.com/jcw/rtclib , kde jsem si prohlédl tutoriály, dokonce jsem našel českou stránku, ale tam jsem jenom zjistil, že se dá pomocí této knihovny získat čas z připojeného počítače. Problém je, ale v tom, že zobrazovaný čas je o několik sekund (cca 15) jiný něž je v počítači.
Může mi prosím někdo poradit jak tuto chybu odstranit? Nebo víte o nějakém lepším způsou jak získat čas z PC?
Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den.

AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Nastavení času v DS1307

Příspěvek od AlesH » 28 led 2014, 23:51

Pokud se pokoušíte použít příkaz "RTC.adjust(DateTime(__DATE__, __TIME__));", tak podle diskuze na http://forum.arduino.cc/index.php?topic=96572.0 tento příkaz nenastaví přesný čas z PC, ale čas kdy byl zkompilován aktuální Arduino sketch. Nemám s tím osobní zkušenost, ale domnívám se, že to je příčinou toho pozorovaného časového rozdílu.

Podle toho, co jsem zatím vyčetl z internetu, nelze čas z PC do Arduina dostat jinak, než přes sériovou linku. K tomu je ovšem třeba, aby "něco" na příslušný sériový port poslalo čas z PC v dohodnutém formátu. To "něco" může být např. Processing sketch, který je přiložen třeba k Arduino knihovně "Time" - http://playground.arduino.cc/Code/Time .

Zkoušel jsem to, a možná to nějak funguje. Ovšem já osobně neumím na USB/COM port současně koukat terminálem Arduina a současně do něj cokoliv posílat Processingem. Takže úplnou funkčnost toho postupu potvrdit nedokážu.

Edit: Teď jsem pochopil, že na ten výstup z Arduina se mohu dívat v okně Processingu, takže už mohu potvrdit, že funkční to je (předávání timestampu z PC do Arduina po sériové lince).

Kopecek

Re: Nastavení času v DS1307

Příspěvek od Kopecek » 29 led 2014, 09:05

Dobrý den,
moc děkuji za vysvětlení.
Přeji hezký den.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 host