Arduino tahák

Odpovědět
nostalcomp
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2023, 18:45

Arduino tahák

Příspěvek od nostalcomp »

Před časem jsem ze skříně vylovil jednoho staršího Line Followera s Arduinem s úmyslem, že po letech konečně dodělám režim IR dálkově ovládaného vozítka. Kdysi už to nějak fungovalo, ale chtělo to ještě trochu "zgustýrovat". Jenže teď to nefungovalo vůbec. Stálo mě to spoustu času, než jsem na to přišel. Ještě před odložením do depozita, jsem totiž sjednocoval řídící desky všech svých vozítek a mimo jiné jsem i trochu reorganizoval použité piny Arduin. A tak se stalo, že PWM pro motory se ocitlo z pinu 9 na pinu 11. V programu jsem jen změnil definici pinů, vyzkoušel (úspěšně) režim čára a šup s tím do skříně. Režim IR DO už jsem nevyzkoušel a to byla ta chyba. Navíc jsem na ty úpravy úplně zapomněl. PWM výstup na pin 11 totiž používá Timer2, stejně jako knihovna IRremote. A proto to teď nefungovalo. Psal jsem si různé prográmky, vypisoval kódy různých IR ovladačů na terminál, blikal na LEDkách a vše bylo v pohodě, dokud jsem nezapsal PWM hodnotu do pinu. Abych už nemusel nic přepojovat, PWM na pinu 11 jsem v IR DO režimu udělal čistě softwarově, ale řekl jsem si, že už tyhle školácké chyby nechci opakovat.

Takže jsem začal tvořit níže přiložený "tahák", kde jsou uvedeny prostředky (hlavně piny a timery), které používají některé funkce a mnou nejčastěji používané knihovny Arduina. Arduinem myslím zatím jen typy s Atmegou 328 případně 168 (UNO R3, Mini, Nano). Byl bych rád, pokud byste sem do vlákna doplnili své vlastní poznatky a já je budu postupně do taháku přidávat. A pokud už něco takového někde UCELENĚ sepsané je (česky), tak sem prosím dejte odkaz, ať nemusím znovu vymýšlet kolo :) Díky.

Arduino_tahak_v05.pdf
(37.92 KiB) Staženo 437 x
nostalcomp
Příspěvky: 19
Registrován: 24 říj 2023, 18:45

Re: Arduino tahák

Příspěvek od nostalcomp »

Malý pokrok v mezích zákona :)

Arduino_tahak_v095.pdf
(65.28 KiB) Staženo 17 x
Odpovědět