Arduino a seriový LCD 16x2

DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino a seriový LCD 16x2

Příspěvek od DavidO »

A co to teda konkrétně je za displej? Nechce se mi věřit, že to je "Picaxe Serial LCD Module" AXE033 (nebo budget), když to jede na 9600Bd a neinvertované.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Luděk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 úno 2016, 08:47

Re: Arduino a seriový LCD 16x2

Příspěvek od Luděk »

Ahoj Davide, je to opravdu normální Display koupený na SnailShopu.
Funguje mi to jak na zelené, na modrém, ale i na 20x4...
http://www.snailshop.cz/seriove-rozhran ... eleny.html
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino a seriový LCD 16x2

Příspěvek od DavidO »

Luděk píše: 27 úno 2019, 17:26 Ahoj Davide, je to opravdu normální Display koupený na SnailShopu.
Funguje mi to jak na zelené, na modrém, ale i na 20x4...
http://www.snailshop.cz/seriove-rozhran ... eleny.html
:roll: :roll: :roll:
Ale tohle přece není Picaxe Serial LCD Module AXE033 ale jiný, SIC1602A20. To kdybys řekl hned na začátku, mohli jsme si ušetřit dost tápání i radění. V dadasheetu, co je ke stažení ke tvému displeji na Snailshopu, jsou uvedené všechny potřebné informace, například:
Displej může přijímat sériová data zasílaná rychlostí 2400 nebo 9600Bd, s polaritou normální (klidová úroveň vysoká) nebo invertovanou (klidová úroveň nízká) a s úrovní 0/5V nebo RS232 (typ. ±12V). Datové vstupy konektorů J1 a J2 jsou propojeny, lze použít kterýkoliv z nich.
Jumper JP1
1-2 spojené – invertovaný signál, klidová úroveň nízká. Například při spojení se sériovým portem počítače PC.
2-3 spojené – neinvertovaný signál, klidová úroveň vysoká. Například při ovládání mikroprocesorem nebo jednočipovým mikropočítačem
Jumper JP2
1-2 spojené – 2400Bd 8N1
1-2 rozpojené – 9600Bd 8N1
Takže jsme ti mohli poradit už dávno: nastav 9600, jumper JP1 spoj 2-3, jumper JP2 rozpoj, v Arduinu inicializuj na 9600 a bylo by to. A ani bys nepotřeboval SoftwareSerial, tohle by šlo i tím standardním.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Luděk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 úno 2016, 08:47

Re: Arduino a seriový LCD 16x2

Příspěvek od Luděk »

Davide, to právě nejde :-(
Arduino to tam nacpe tak rychle, že display píše nesmysly. To jsem právě zkoušel, než jsem psal na forum...
Zkoušel jsem vše možné i nemožné, obě rychlosti, obě polarity... Buď někde dělám chybu, nebo se display brání...
To co jsem poslal chodí...
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino a seriový LCD 16x2

Příspěvek od Dex »

Pokud bude v jednom okamžiku připojeno Arduino k PC a zároveň bude ten displej na stejném hw sériáku, tak se budou dít VĚCI - to je ale doufám jasné ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Luděk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 úno 2016, 08:47

Re: Arduino a seriový LCD 16x2

Příspěvek od Luděk »

Dexi, sypu si celou popelnici na hlavu. Jasně to byla ta chyba.
Už to funguje. Člověk se učí pořád dokola :-) Díky
Odpovědět