STM32 I2Clcd

DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

Poslat něco po i2c není žádný problém, stačí vědět co a kam. O zbytek se postará právě knihovna Wire. To "nemůže nefungovat" ;)
(mimochodem, "tento anglický návod" odkazovaný z návodu k desce na arduino-shop.cz jste četl?)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

jo to mám uchozené mám vyzkoušené i nějaké nástřely toho pwm , ale nebere to knihovny i2c lcd a wire .
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

Jak "nebere"? Nejde to zkompilovat, nebo nedělají, co byste chtěl?
Pokud B), tak mám kontrolní dotazy:
máte připojené správné piny? (i2c by mělo být připojené k B6/B7 pro I2C1 nebo B11/12 pro I2C2)
Máte správně i2c adresu? Posíláte správné povely? Posíláte data správně pro ten extender? (tyhle tři věci by mělo být stejně, jako z se stejným displejem připojeným k Arduino Mini)

Udělejte si ten samý minimalistický projekt na Arduino Mini, stačí inicializace a vypsání jednoho znaku, a pak ho překlopte pro STM pouhou změnou cílové desky. Kdyby ty knihovny byly k něčemu, tak by to šlo. (mám teď ale na mysli spíše druhý kondicionál)

Jo a taky si zkontrolujte, jakou verzi podpory Arduina pro STM máte, koukám ve zdrojákách, že zrovna Wire se měnilo ze softwarového na hardwarový, takže inicializace už nebude typu TwoWire MyWire(pinSCL, pinSDA);, ale spíš TwoWire MyWire(I2C1); (nebo I2C2)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

nenejde mi to skompilovat , píše chyba knihovny.
když to dám poslat do ard mini tak běží vše
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

Tipnul bych si špatné nastavení vývojového prostředí (nebo instalaci), anebo použití a upravení příkladu, který nebyl psaný k té použité verzi knihovny. To se na dálku dost blbě radí a já už tím střílením poslepu skoro vystřílel munici. Líp poradit bych zvládl leda kdybych to viděl na vlastní oči a mohl se v tom vrtat. Jestli chcete dál pokračovat virtuálně, tak zkuste poslat zdrojáky, chybovou hlášku (předem zapněte detailní výstup z kompilace) a napsat, kterou přesně desku a variantu máte zvolenou pro kompilaci a odkud jste sehnal podporu STM32 pro Arduino.¨

Ale lepší by bylo pochopit tu chybovou hlášku a podívat se do zdrojáků těch knihoven...
DavidO píše: 20 lis 2017, 12:42 Jak pořád opakuju - pro kvalitní využití Arduina je velmi užitečné, potřebné až nezbytné vědět, jak to celé funguje.
Dnes dodávám - obzvláště když to má být na platformě, pro kterou to původně nebylo určené.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět