STM32 I2Clcd

packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

Ahoj máte někdo uchozenou i2c lcd knihovnu pro stm32?
dělám jeden projekt kde potřebuju pwm kem řídit 12 led tak jsem objednal stm32 a zjištuju že to nebude tak jednoduché rozjet to pod arduino IDE.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od fulda »

Ale pro 12x PWM stačí něco jednoduššího ne? Co třeba PCA9685, to má rovnou 16 kanálů.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

to by asi stačilo , ale tyhle desky mám ani né za 2 dolary tak to neřeším
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

Já tomu asi uplně nerozumím. Jestli se má 12 LED ovládat PWM, tak co tam bude dělat knihovna "i2c lcd"?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

žeby zajištovat zobrazování na lcd ?
budou tam různé programy stmívání a rozsvícení a nastavování časů a dalších parametrů
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

Aha. Nepochopil jsem, že ta informace o LEDkách a PWM je v dotazu irrelevantní a jen má vysvětlit, proč STM32 (tedy, nemusí být irrelevantní, protože se můžou potlouct timery pro PWM a pro i2c, pokud se použijou knihovny - obzvláště pokud tam fakt bude Arduino).

Nicméně, tak jako jsou různá AVR, tak jsou i různá STM32 a pak ještě různé desky s konkrétním členem rodiny STM32, no a ani ovládání LCD přes i2c taky není jediná možnost, takže si dovolím upozornit, že dotaz vůbec není konkrétní a tak na něj asi nedostanete rozumnou odpověď. Asi jako kdybyste se ptal máte někdo uchozený zamykání dveří u osobáku?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

ok
vybraljsem STM32103C -tuto desku : https://arduino-shop.cz/arduino/1135-vy ... gL5wPD_BwE
a to kvůli tomuže má dostatek pwm výstupů a mám je za naprosto směšné peníze .
Bohužel jsem s touto řadou kontrolerůještě nic nedělal tak žádám radu ,
Potřebuji tedy řídit přez pwm minimálně deset výkonových led a obsloužit lcd 16x2 - nejlépe přez I2C , kde budu moct nastavovat časovače a další volby.
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

V tom případě doporučuju začít nejdřív s prázdným projektem a rozchodit si ten displej, bude se hodit k dalšímu ladění.
Většina i2c LCD jsou tupý i2c i/o extender připojený k displeji s řadičem Hitachi HD44780, akorát se liší, na jakých pinech toho extenderu jsou připojené které piny řadiče, a jakou mají i2c adresu. Obsluha pak je taková, že se standardně inicializuje LCD do 4bitového režimu a pak se tam zase standardně posílají data nebo příkazy. Tohle by všechno měla řešit "ta" knihovna, ale ... ona to obvykle neřeší zrovna elegantně, mě osobně přišlo jednodušší si to napsat sám, nebylo to moc práce a aspoň jsem věděl, jak to mám. Knihovna pro lcd zřejmě bude používat další knihovnu, konkrétně Wire, která není nic jiného než obecná knihovna na komunikaci po i2c. Tady bude dost jistě rozdíl mezi Arduinu na AVR a na STM32, ale bude to zase "standardní datasheetová implementace". Jen bacha, aby to nebyla nějaká příliš zobecněná implementace, která by to třeba řešila softwarově a blokujícím způsobem.

Pak se podívejte do zdrojáků použitých knihoven, jestli náhodou nepoužívají nějaký timer, abyste se mu případně vyhnul s tím pwm (pro HW i2c tam timer nebude, nevím ale jestli náhodou ta nadřazená i2clcd).

No a pak naprogramovat ty pwm - ale to už se dost týká aplikační logiky, těžko radit obecně.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
packa
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2015, 12:32

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od packa »

Bohužel moje znalosti mi neumožnují si to napsat celé sám - jsem samouk a nastudovat si vše abych si mohl psát vše sám na to nemám čas a asi už ani hlavu . pokud uchodím lcd tak zbytek logiky není problém to mám zmáknutý .
Bohužel knihovny které mi chodí s arduino mini a podobné tak s STM32 nejdou .
Asi to hodím do šuplíku a napíšu to pro mini s tím že tam budu muset udělat nějaké ustupky
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: STM32 I2Clcd

Příspěvek od DavidO »

A takové ty typické první věci typu blikání LEDkou, hello world po seriáku atd. Vám na tomhle konkrétním modulu fungujou?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět