Portable verze

Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Portable verze

Příspěvek od daton »

Zdravím
Mám dotaz ohledně portable verze. Někteří vývojáři pracují pouze s těmito verzemi a nepřipouštějí že by stejně dobře mohla fungovat i verze instalovaná. Ale na to se neptám, myslel jsem že portable znamená, že se stáhne balík a rozbalí se do určitého adresáře ale byl jsem vyveden z omylu. Prý se od verze 1.6.5 musí ještě do stromu po rozbalení přidat adresář Portable a v něm se prý při prvním spuštění vytvoří automaticky adresář sketchbox, do kterého se ukládá něco??
Prosím mohl by mi někdo objasnit jak to vlastně s tou portable verzí je, co se musí tedy udělat a pro co je to výhodnější než instalační verze? Díky.
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Portable verze

Příspěvek od hubacekp »

Portable verze čeho? Když si např stáhnu Chrome portable, tak ho rozbalím a tam kde je to spustím. Mám jen jeden adresář s portable programama a už víc neřeším. Jde to.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Portable verze

Příspěvek od daton »

No to právě asi tak není, já si to myslel také ale tento youtube mi to trochu osvětlil.
https://www.youtube.com/watch?v=Xe3EJcKx58w

Ale zbývá spousta otázek proč a z jakého důvodu?
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Portable verze

Příspěvek od daton »

Nevíte někdo více o výhodách těch portable verzi a proč ten vkládaný adresář?
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Portable verze

Příspěvek od pgerla »

U Arduina IDE mě výhoda Portable verze nenapadá. Jako že bych po kapasách nosil na návštěvu Arduino mini s kabelem? Dost nepraktická představa. To už raději koupit Bluetooth převodník a nainstalovat IDE do tabletu s podporou OTG. Než prosit o přístup k PC.
daton píše:... proč ten vkládaný adresář?
protože Arduino ukládá sketch do "složky Dokumenty" stejně jako vlastní-stažené knihovny. Nic z toho se neukládá automaticky do složky Arduino (které chceš mít na flashce).
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Portable verze

Příspěvek od fulda »

pgerla píše:U Arduina IDE mě výhoda Portable verze nenapadá. ...
Já používám portable verze všeho možného na jednom počítači u kterého trávím dost času a přitom na něm nemám admin práva, takže nemohu efektivně instalovat.

Ale chápu že to je exotické a neodpovídá to serióznímu vývoji. (Ale odpovídá to mému profilu exota)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Portable verze

Příspěvek od Dex »

Stručně řečeno pro většinu lidí je vhodnější klasická verze. Prostě se vše udělá samo ;)

Pokud ale např. potřebujete mít více verzí zároveň nebo děláte někde, kde nemáte admina, je portable jediné řešení. To jsou ale jen "exotické" případy 8-)

Kdysi jsem to zkoumal a mám takové tušení, že cesty, kam se co ukládá, se dají změnit.

Největší hodnotu mají zdrojáky, zbytek se vždycky nějak vyřeší.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Portable verze

Příspěvek od daton »

Diky řešil jsem to právě v souvislosti s ESP modulem a jeho programováním protože na blogu http://www.xpablo.cz/?p=1048 je taková prima šablona na projekty ale musí se už vědět o co jde a třeba s tou portable verzí mě dostal.
Odpovědět