Minisumo roboti

Pochlubte se svým robotem ostatním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Minisumo roboti

Příspěvek od eMZet »

Tak sa pochvalim trochu aj ja.

O mojich robotoch eMZet a BUMBINKO sa pisalo napr. aj tu

Kód: Vybrat vše

http://robodoupe.cz/2012/robocomp-2012/
eMZet
IMG_20121022_113913.jpg
BUMBINKO - momentalne je v ciernej farbe
IMG_20121022_113953.jpg
Naposledy som bol na sutazi Robotic Tournament v Polsku v meste Rybnik.
S eMZetom som bojoval o 3 miesto no bohuzial ma zradila prevodovka na jednom motore a tak z 33 minisumakov som skoncil na celkom peknom 4 mieste. Osobne som spokojny no to 3 by sa mi samozrejme pacilo viac.

Momentalne pracujem este na jednom. Predbezne meno ma LUMP
IMG_20130417_124624.jpg
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od Dex »

Ta práce s plechem se mi moc líbí zvlášť ten poslední robot vypadá zajímavě.

Dopředu bych na něj ještě namaloval obrovskou zubatou tlamu a krví podlité oči :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od Pirx »

To bych nedělal. To vidím každé ráno v zrcadle.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od eMZet »

Dex píše:Ta práce s plechem se mi moc líbí zvlášť ten poslední robot vypadá zajímavě.

Dopředu bych na něj ještě namaloval obrovskou zubatou tlamu a krví podlité oči :D
Dakujem, ale do predu a ani na boky nesmie nic prist. Je to leskly plech ako zrkadlo a o to ide. Uhol ci z boku, alebo z predu je 45°. Ide o to aby co najlepsie odrazal superov IR signal prec a nie do jeho senzorov.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od Dex »

Tak tím spíše bych to natřel na černo. Proč odrážet když je možno pohlcovat ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od Pirx »

S tim pohlcovanim me to taky napadlo, nicmene resil jsem nedavno problem s prehrivanim uvnitr maleho zarizeni a pri te prilezitosti se mi dostala do rukou termokamera. Docela me prekvapilo, jak kousek hlinikoveho (nevylesteneho) plechu odrazi IR zareni. Chovalo se to podobne jako zrcadlo. Zbyva tedy otazka, co je ucinnejsi. Mozna kombinace obou technologii. Mame zde tedy stealth robota pate generace.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od eMZet »

Podla vlastnych skusenosti mozem smelo povedat, ze ak je robot leskly a ma uhol 45° tak je da sa povedat neviditelny pre IR senzory. Ale cim je uhol vacsi, tym je viditelnejsi a vtedy nastupuje cierna matna.

Napr. eMZet ma z predu 45° a z predu je neviditelny, ale z bokov to uz take nieje. Preto z bokov je cierny matny.
BUMBINKO bol povodne leskly, ale kedze nemal 45° z predu ani z bokov, nemalo to pozadovany efekt ba naopak, bol este viac viditelny. Tak som mu urobil novu kapotaz a ta je potiahnuta ciernou matnou farbou.

LUMP by mal mat 45° aj z predu aj z bokov okrem kolies, a je leskly ako zrkadlo takze ......
Ked samotnu kapotaz polozim pred eMZeta, alebo pred BUMBINKA, tak nic nevidia.
Dolezita je aj predna radlica aby bola co najtesnejsie nad arenou. Da sa povedat, ze sa sucha po arene. Na LUMPovi sa chystam urobit prednu radlicu pohyblivu a odpruzenu.

Sutaz potvrdi, alebo vyvrati moje myslienky. Hi
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od petr-kubac »

Vaši roboti jsou krásní a přesně proto už Sumo nedělám - nakonec stále stejny hardware i stále stejný software jsem dával do stále sofistikovanější mechaniky.
Otázka jestli je robot stealth nebo ne je nakonec nepodstatná, protože "i slepé kuře zrno (soupeře) najde" - to už se mi více osvědčilo používat algoritmus, který jsem už na robodoupěti popisoval.
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od eMZet »

Ano mate v celku pravdu. Kura zrno najde, ale dolezite je aby som ja nasiel supera skor ako on mna. A co sa tyka kategorii minisumo, tato sa mi najviac paci. Je v nej akcia adrenalin. Chodim na rozne sutaze vacsinou do Polska, lebo na Slovensku mi tuto kategoriu zrusili, ale ked si to porovnam napr. zo stoparom, alebo mys v bludisku je v sumo kategoriach pooodstatne viac akcie.

Tym nechcem povedat, ze tie ostatne su nezaujimave, no mna tato pritahuje najviac.
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Minisumo roboti

Příspěvek od petr-kubac »

Ano to je pravda - adrenalin to je - na Robotickém dni v Praze jsme vždycky měli problém se špunty předškolního věku, kteří se během zápasu drali do arény a chtěli robotům pomáhat

Mimochodem jsem taky experimentoval s kovovou radlicí, ale nakonec jsem skončil u plexiskla - proptože plech tolik neklouže zatímco z plexisklová radlice rovnou sloužila jako "třetí kolečko" a dokonce se jízdou robota nabrousila do vysoké ostrosti.

Obrázek

Mimochodem - modrá barva - pohlcuje IR stejně jako černá, ale je na hřišti přece jenom více vidět.
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Odpovědět