Yrobot

Pochlubte se svým robotem ostatním!
Odpovědět
Baworek

Re: Yrobot

Příspěvek od Baworek »

Aj ja :) :D
No ešte sa stým musím pohrať aby mi to odjazdilo celé...
Musím ale merať ...

Moje zadanie znie že to prejde jedno kolečko a v tom bode ako začal aj zastaví :)
To mi vyhovuje...
Baworek

Re: Yrobot

Příspěvek od Baworek »

Tak som sa stým hral už dosť dlho no vypadá to čudne....

https://www.youtube.com/watch?v=wqQwHIfi55w
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Yrobot

Příspěvek od AlesH »

Vzhledem k tomu, že enkodéry mají rozlišení jen cca 0,5 až 1 cm, tak asi o moc lepšího výsledku nepůjde dosáhnout. Hlavně při otáčení na místě ta nepřesnost činí až 5°, což potom "rozhodí" celou další jízdu. Trochu by mohlo pomoci snížení rychlosti jízdy (tak na polovinu té z videa), ale nikdy to nebude dokonalé. To by ty enkodéry musely mít rozlišení alespoň 100x lepší. Podle mne už nemá smysl se pokoušet o zlepšení. Bez úprav HW to už nejde.
Baworek

Re: Yrobot

Příspěvek od Baworek »

Ach no to som skúšal meniť rýchlosti ono to väčšinou prejde na náhodu...

Myslím teda presnejšie to je pri menších rýchlostiach no ako to zhodnotím tak to je...
Pod: 100 rýchlosť prejde cca z 10tich pokusov 4x max.
Nad: 100 rýchlosť prejde cca 2x z 10tich pokusov...

Ešte aj dávam tolerančný uhol aby otočil viac ako ma aby sa dorovnala jeho dráha...
No ako som si všimol záleží na tom ako ho položím na "štart" ...

Ach škoda že to asi presnejšie nepôjde...
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Yrobot

Příspěvek od JuraS. »

Kdyby měl krokové motory tak by jezdil přesně, do pravého úhlu a s přesností na milimetry...
Tohle je nejdokonalejší robot co jsem kdy viděl.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Yrobot

Příspěvek od jrt »

Kdyby byly v potoce ryby, nemusely by být rybníky.
Baworek vycházel z toho, co měl k dispozici a AlesH ho nakonec dokopal k asi nejdokonalejšímu řešení problému.
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Yrobot

Příspěvek od JuraS. »

Viděl jsem video nějakého malého robota co jezdil po čáře a v bludišti s těmito motory a tady jsou rovnou 2 za stejnou cenu. Já obdivuju lidi co dokážou z hovna uplést bič a ještě s ním zapráskat nad hlavou. Ale těch je málo, sakra málo. Když chci něco dělat tak buď na to mám enormní buňky nebo musím investovat.
A ten španěl taky nekupoval nic enormě drahého (kromě těch motorů) a zbytek sestavil na koleně. Jak píšu je to určitě jeden z těch co umí uplést bič. Já bych musel investovat...
Odpovědět