Speedy

Pochlubte se svým robotem ostatním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
mara
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2013, 11:09

Speedy

Příspěvek od mara »

V půlce prváku na střední jsem narazil na soutěže se sledovači čáry a po návštěvě a účasti (pouze se školním Mindstormem :D ) na dvou z nich, jsem se rozhodl postavit si vlastního. Schéma jsem našel na stránce SPŠ Hranice(http://www.sps.hranet.cz/samelm/sledovac_PICAXE_08.htm), motorky (GM7) koupil ve Snail Shopu a el. součástky na GME. Mozkem robota je Picaxe 08m2,jako budič motorů jsem použil ULN2003 a tři senzory (fototranzistor a IR dioda). O letních prázdninách jsem se do toho pustil. Po rozchození na nepájivém poli a napsání prográmku jsem začal realizovat konstrukci. Postačil starý plošňák, tavná pistole a kolečka z lega. První verze byla trochu delší a špatně zatáčela. Druhá verze už byla lepší, přepsal jsem program i na zatáčky v pravém úhlu a zatím funguje skvěle.
Málem bych zapomněl, chtěl bych moc poděkovat všem z tohoto fóra, kteří mi poradili a z jejichž příspěvků jsem čerpal nápady a rady.
25.9 - Napadlo mě,přidělat tam i IR čidlo nebo ultrazvuk (HC-SR04 nebo SRF05) kvůli překážkám, jelikož u tohoto procesoru jde použít Serial In jako univerzální pin.
Přílohy
IMG_20130915_132053.jpg
První verze
První verze
Druhá verze
Druhá verze
Naposledy upravil(a) mara dne 25 zář 2013, 13:41, celkem upraveno 2 x.
“Oh gravity, thou art a heartless bitch.” Sheldon Cooper
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: Speedy

Příspěvek od Bodie »

Pěkná práce ;-)
Odkud jsi, resp. bude robot k vidění letos v Bruntále / Hranicích / Třinci / Zlíně na některé ze soutěží?
Uživatelský avatar
mara
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2013, 11:09

Re: Speedy

Příspěvek od mara »

Já chodím na SPŠ polytechnickou ve zlíně,která pořádá jednu soutěž, jinak pocházím z Nové Dědiny(malá obec na kroměřížsku) a určitě pojedu do Hranic.
“Oh gravity, thou art a heartless bitch.” Sheldon Cooper
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: Speedy

Příspěvek od Bodie »

Tak to je fajn :-)
Nebyl jsi na Robotické fidlovačce už letos? Pokud jo tak jsme se tam určitě viděli :D
Uživatelský avatar
mara
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2013, 11:09

Re: Speedy

Příspěvek od mara »

Jo, měl jsem jen školní NXT ale tvýho Belega(který nás všechny překvapil rychlostí) jsem viděl.
“Oh gravity, thou art a heartless bitch.” Sheldon Cooper
Odpovědět