Chronos

Pochlubte se svým robotem ostatním!
Odpovědět
matoushybl

Chronos

Příspěvek od matoushybl » 09 srp 2013, 19:47

Zdravím všechny české a slovenské robotiky,

když se tu objevila výzva na přidání vlastního výtvoru, tak jsem se rozhodl přidat sem můj poslední výtvor, který jsem dnes domontoval do takové podoby, abych mohl ladit software.

Robot se jmenuje Chronos, jeho základem je dvoukolový podvozek. Celá konstrukce je složena z kruhových hliníkových plechů, které jsou spojeny distančními sloupky. Robot má celkově 3 patra, na prvním patře jsou motory, akumulátory a nějakém tištěné součástky, na druhém patře je řídicí elektronika robota a na třetím patře je tlačítko nouzového zastavení, madlo pro snazší manipulaci a držák pro uchycení mobilního telefonu.

K interakci robota s okolím zatím slouží 5 ultrazvukových senzorů a kompas, ale plánuju přidat nějaké další senzory jako například senzor toho, že robot něco uchopil.

Řídicí elektronika se skládá z Arduino Mega, Raspberry Pi(zatím nevyužito) a mobilního telefonu(Galaxy nexus), který s Arduinem komunikuje pomocí bluetooth, o pohon motorů se stará modul H-můstku L298.

Robot je také vybaven uchopovacími plechy, na kterých je připevněn "radar" tvořený servomotorem a ultrazvukovým senzorem.
Fotky: https://plus.google.com/photos/11424563 ... rCq0r6CswE
S Chronosem bych se chtěl zůčastnit soutěže Bear rescue na dalším Robotickém dni a možná i nějakých dalších soutěží, když bude čas a chuť, dále o něm určitě vznikne SOČ.

Chronos se postupně vyvinul z robota Friendly Unit 2, se kterým jsem letos soutěžil na robotickém dni v soutěži Bear rescue Beginner. Zároveň zde přikládám fotky z robotického dne, i když nevím jestli už není trochu pozdě. https://plus.google.com/photos/11424563 ... 2888956177

Přeji všem hodně zdaru u jejich konstrukcí a opakuji tu výzvu by sem lidé prosím opravdu přidávali své výtvory.

Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: Chronos

Příspěvek od Bodie » 10 srp 2013, 13:30

Páni, na fotkách vypadá opravdu hezky, pěkné zpracování :-)
Jsem zvědav na další fázi oživování a pak na účast na Robotickém dni ;-)

V druhém patře +-uprostřed malá modrá destička, která je připevněna na distančním sloupku a vedou z ní 4 dráty, to je ten kompas? Zatím jsme s eketronickém kompasem jen dělal nějaké testy na vývojové desce, tak jsme zvědav, jak bude fungovat tady a jak moc jej budou ovlivňovat okolní věci.

matoushybl

Re: Chronos

Příspěvek od matoushybl » 10 srp 2013, 20:30

No na další oživování jsem zvědav taky, ale snad to bude bez problémů.
Ano ta destička je ten kompas, jedná se o modul s kompasem HMC5883L http://dx.com/p/gy-273-hmc5883l-3-axis- ... -5v-214312, chtěl bych ho použít hlavně na přesnou rotaci o určitý úhel, tak snad se mi toho podaří nějak dosáhnout a nebudou mi ho rušit motory a jiné věci.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti