Lineární aktuátor jednoduše a levně

Zajímavé odkazy, literatura, nápady ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Lineární aktuátor jednoduše a levně

Příspěvek od jrt »

Upravené servo, lineární potenciometr, pouzdro lepící tyčinky a lineární aktuátor je na světě.
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Lineární aktuátor jednoduše a levně

Příspěvek od JuraS. »

K čemu se to hodí ? Napadá mě efektivnější varianta s pístem který bude vytlačován šroubovicí.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Lineární aktuátor jednoduše a levně

Příspěvek od jrt »

JuraS. píše:Napadá mě efektivnější varianta s pístem který bude vytlačován šroubovicí.
No, a co si myslíš, že je uvnitř té lepící tyčinky? :)
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Lineární aktuátor jednoduše a levně

Příspěvek od JuraS. »

já myslel ale kovovou a matku..třeba kovový šroub a nebo rovnou šroubovici a matku...aby to bylo přesnější. jinak jestli někdo chce ty tuby od lepidel, tak mám několik vyschlých v práci....nicméně mě nenapadá kde bych to mohl použít, k čemu se to hodí...kromě toho že ve velkém a pevném provedení se tímhle forichtungem vytlačuje těsto, třeba na plnění jitrnic.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Lineární aktuátor jednoduše a levně

Příspěvek od DavidO »

Přesný, silný a profesionální lineární (i jakýkoli jiný) Vorrichtung asi z tub od lepidla většina lidí dělat nebude, ale o tom ten příspěvek nebyl. Krása původního příspěvku a odkazu je v tom, že to jde udělat i z toho, co se válí doma. Až budu potřebovat získat pomalý přibližný lineární pohyb, rád si na to vzpomenu.

:idea: Maně mě napadá, že se může třeba hodit k otevírání větračky pro terárium se želvou, naklápění mucholapky proti slunci, míchání tónovacích barev a dávkování žrádla pro akvarijní rybičky, cukru do kafe nebo složek epoxydu.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Lineární aktuátor jednoduše a levně

Příspěvek od JuraS. »

na větrání jsou automatické "pumpičky" co využívají ohřívání kapaliny a její roztažnosti. Na dávkování žrádla pro ryby mám dvě automatické krmičky. Jedna je otočné kolečko co dávkuje 2x za 24 hodin. Je to nějaká čína (tam se vyrábí většina akvaristiky). Pak mám jednokomorového eheima. má ventilátor, má digitální čas a dá se nastavit na 4 cykly a 1 nebo 2 krmení. Existuje i dvoukomorový na různé krmení. Na krmení ve větším se používají zásobníky se spodním odebíráním pomocí upraveného vrtáku do dřeva a trubky s výřezy a motor co s tím otáčí. Když už bych něco potřeboval vyřešit tak jak automaticky dávat do akvária zmraženou potravu pro ryby. Nějak ji vytáhnout z mrazáku, vymáčknout z blisteru, nechat trochu rozmrznout a pak ji dát do akvária. Mám plná jeden šuplík žrádla pro rybičky ale ubývá to pomalu. Nevzpomenu si na to každý den a hlavně bych jim to dal nejraději ráno kdy jsem v práci.
Doplním. Dnes s šalině jsem si všiml mladíka co si ručně "tvořil" cigaretu. A vzpomněl jsem si na bývalého kolegu v práci jak měl cigaretové dutinky a nějakou mechanickou nacpávačku a vyráběl si tak cigarety. Tak mě napadlo zda někoho z vás, kuřáků, nenapadlo si doma udělat poloautomatickou nacpávačku cigaret. To místo pitomého robota co jezdí po čáře přímo volá...
Odpovědět