Postřehy před lednovým robodoupětem

Zajímavé odkazy, literatura, nápady ...
Odpovědět
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od butan »

  • Pořídil jsem si z ali sonoff spínač, což je esp8266+zdroj+relé v krabičce se svorkami. Bylo by fajn udělat seznam věcí které jsou použitelné k arduínu, obsahují arduíno, ale prodávají se jako něco jiného. Z téhle kategorie už mám několik displejů ke 3D tiskárnám...
  • Jaké znáte protokoly na řízení serv po sériové lince. Já našel SOS a od j Ježerského
Lubor
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od jrt »

butan píše: 20 led 2020, 00:20 Bylo by fajn udělat seznam věcí které jsou použitelné k arduínu, obsahují arduíno, ale prodávají se jako něco jiného. Z téhle kategorie už mám několik displejů ke 3D tiskárnám...
Kdo, když ne ty, kdy, když ne teď? :D
Jaké znáte protokoly na řízení serv po sériové lince. Já našel SOS a od j Ježerského
Není to tohle?
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

OT: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od fulda »

butan píše: 20 led 2020, 00:20 Jaké znáte protokoly na řízení serv po sériové lince. Já našel SOS a od j Ježerského
Asi jsem nepochopil zadání, já používám metodu Chucka Norrise, prostě servu řeknu, že ho budu ovládat vypínačem a ať se na to připraví.
VIDEO
Jinak za svůj život jsem vyrobil a zdokumentoval tolik servo kontrolérů, až hanba. Pravda, na sériovou linku jsem nemyslel, nenapadlo mne proč to dělat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od butan »

Mě přijde sériová linka užitečná, abych mohl nějakou mnohonožku řídit z orangePi.
Líbi se mi ssc-32 o kterém psal Jirka ve svém starém článku. (Jirko dík za ten odkaz) Mimo to to jsem četl i o protokolech od Pololulu, ale podrobnosti jsem nezkoumal.
A ještě jsem objevil i2c šváb Pca9685(určený pro ledky), ten by k tomu orange šel připojit přímo.
Lubor
PS destičky na ssc-32 jsou na ali docela drahé, přijde mi šikovnější (i z rozměrových důvodů) rozdělit tu funkci na několik arduíno nano. Soft pro to ssc-32 se mi líbí, nazval bych to vlastně grbl pro serva.
Naposledy upravil(a) butan dne 26 led 2020, 13:33, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od fulda »

a-ha, já bych jen podotknul, že poměrně velké množství "digitálních serv" používá pro řízení procesor PIC16F676 nebo PIC16F628A. Přeprogramovat protokol v takovém procesoru je otázka velmi krátké doby.
Pokud bych něco takového řešil, určitě bych se raději pokusil o nějaké "koncepční" řešení. Tedy něco jako popis modulárního protokolu, který pak půjde naplnit něčím podobně jednoduchým, jako je na tom mém videu. Uznávám, že to znamená přemýšlení a ne lepení čínských modulů a to by mohlo bolet, ale já tak prostě pracuji.

Pokud by jsi chtěl nějak poradit s tím, jak pracují modulární protokoly, dej vědět.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od butan »

Dík za nabídku, jestli budeš v sobotu rád si o tom něco poslechnu, ale já mám pytlík analogových serv z číny, tam nic neopatchuji. A na hexpoda musejí stačit.
Lubor
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od fulda »

Obávám se, že nebudu a dost mne to mrzí, bo PLC mne zajímají.

Naplánuji si nějakou krátkou přednášku o servech na nějaké další robodoupě? Kolik je zájemců?
Možná by ses divil, ale i do těch "nejlevnějších analogových" se dá úspěšně šťourat, jen je k tomu potřeba víc šiškovnosti, než přeprogramovat kód v procesoru.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od jrt »

fulda píše: 22 led 2020, 09:14 Obávám se, že nebudu a dost mne to mrzí, bo PLC mne zajímají.
Není všem dnům konec.
Naplánuji si nějakou krátkou přednášku o servech na nějaké další robodoupě? Kolik je zájemců?
Řekl bych, že to bude zajímat všechny pravidelné návštěvníky Robodoupěte, ale, protože jsou plaší, tak se budou stydět ke svému zájmu veřejně přihlásit :D .
Já plachý nejsem a tak se hlásím veřejně.
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Postřehy před lednovým robodoupětem

Příspěvek od jrt »

jrt
Odpovědět